Albumy muzyczne
Resist

Within Temptation Resist Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Resist" (Within Temptation). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Within Temptation.

  • Gatunek: Metal
  • Wytwórnia: Vertigo
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2019-02-01

O albumie

Przekaz, jaki Within Temptation zawarli w swojej nowej płycie, znamy już dzięki tytułowi: stawiaj opór! Jak mówi Sharon den Adel: "Stawianie oporu jest bardzo ważne. We współczesnym społeczeństwie ludzie coraz częściej są poddawani różnym społecznym ograniczeniom. Ich źródła to władze, dyktatorzy, ale również osoby, które uwielbiają manipulować i kontrolować. Musimy się wyzwolić spod ich wpływu, aby rozwijać siebie zwłaszcza jeśli ciągle czuć na karku oddech władzy".

Wołanie o przebudzenie na "Resist" jest ostre jak nóż i przewija się przez wszystkie 10 utworów na krążku. Każdy kawałek jest niczym hymn, z epickimi melodiami oraz mrocznymi hookami. Jak zapewniają członkowie zespołu: "Resist" jest dla Within Temptation dokonaniem przełomowym – gdyby nie powstało, zespół przestałby istnieć.

Na "Resist" trafiły takie utwory jak "The Reckoning" – z gościnnym udziałem Jacoby Shaddixa z Papa Roach, "Fireflight", które pierwotnie powstało z myślą o solowym projekcie "Sharon My Indigo", z gościnnym udziałem Jaspera Steverlincka, alternatywnego rockowego wokalisty z Belgii, czy "Endless War" z niezwykle melodyjnym, chwytliwym refrenem.

"Przy nagraniach "Resist" zainspirowaliśmy się brzmieniami, które są teraz na czasie, jednak daliśmy im bardzo mroczną twarz. Czujemy, że współczesnej muzyce pop brakuje mrocznego i buntowniczego sznytu. Naszym celem było zebranie dźwięków, które się nam podobają, a następnie nadać im możliwie jak najostrzejszego brzmienia. Stworzyliśmy bardzo mroczne, brudne i futurystyczne wydawnictwo. To nasze spojrzenie na metal: by nadać współczesnej muzyce jak najbardziej buntowniczego pierwiastka" opowiada Sharon.

Within Temptation apelują: obudź się i chroń swoją wolność!

Inne wydania tego albumu

Album "Resist" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Resist".
Within Temptation
Within Temptation - Wybrane albumy
Konkurs Ziaja