Albumy muzyczne
PURE

Robben Ford PURE Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "PURE" (Robben Ford). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Robben Ford.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-05-20

O albumie

„Pure” to nowy album studyjny Robbena Forda - pierwszy instrumentalny od czasu „Tiger Walk” z 1997 roku. „Pure” płynnie łączy uduchowiony klimat zachodniego wybrzeża z bluesowym hard rockiem. Na płycie pojawiają się wyjątkowi goście m.in. Nate Smith, Toss Panos i Shannon Forest. 

Robben mówi: „Pure” nie przypomina żadnego nagrania, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Zawsze byłem tradycjonalistą w sposobie, w jaki pracowałem w studiu: weź świetny zespół do wspaniałego studia ze świetnym inżynierem, nagrywaj piosenki przez trzy do pięciu dni, rób poprawki, a potem miksuj i masteruj. W ten sam sposób zacząłem „Pure”, ale finalnie mój inżynier i koproducent, Casey Wasner, okazał się nieoceniony w tworzeniu całości, a większość muzyki, którą usłyszysz w tym nagraniu, została stworzona przez naszą dwójkę pracującą razem w jego studiu, Purple House. Pracując w ten sposób, czułem, że „Pure” jest najpełniejszą reprezentacją mojej osobistej wizji muzycznej.

Album Robbena Forda „Into The Sun”, który ukazał się w marcu 2015 roku, zadebiutował na drugim miejscu listy Billboard Blues Chart i była nominowany do nagrody Grammy w kategorii Contemporary Blues. W nagrywaniu płyty gościnnie wzięli udział  Warren Haynes, Keb'Mo, Robert Randolph, ZZ Ward, Sonny Landreth i Tyler Bryant.

Jego poprzednie wydawnictwo, „Purple House” (2018), to niezwykła kolekcja piosenek prezentujących wyrafinowane podejście Forda do kompozycji, produkcji i bluesa.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "PURE" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "PURE".
Polecamy
Robben Ford
Robben Ford - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!