Albumy muzyczne
Pan i Pani

Wyszkoni Ania Pan i Pani Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Pan i Pani" (Wyszkoni Ania). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Wyszkoni Ania.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: Sony Music Entertainment
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2009-06-29

O albumie

"O panu i pani można opowiadać na wiele różnych sposobów. Płyta jest bardzo zróżnicowana pod względem muzycznym i tekstowym, więc myślę, że jej tytuł jest bardzo trafiony" - mówi o swoim pierwszym solowym wydawnictwie Ania Wyszkoni.

- Przymierzyłam się do nagrania tej płyty już jako dojrzała artystka i jestem z niej bardzo dumna - opowiada Ania Wyszkoni. - Jestem pewna każdego dźwięku i każdego słowa, które wyśpiewałam na tej płycie. Pokażę na niej swoją drugą twarz. Do tej pory prezentowałam się wyłącznie jako Ania z zespołu Łzy. Teraz odbiorcy będą mieli okazję poznać mnie z nieco innej strony - mówi wokalistka, a jednocześnie autorka większości tekstów piosenek zamieszczonych na płycie i kompozytorka kilku z nich.

Do pracy przy swoim pierwszym solowym albumie Ania Wyszkoni zaprosiła dwóch producentów: Bogdana Kondrackiego, który odpowiada za większość pomysłów muzycznych, a także młodego producenta Kubę Galińskiego. Dzięki nim utwory skomponowane przez Wyszkoni i zaprzyjaźnionych muzyków zyskały różnorodną i często zaskakującą oprawę. Obok rytmów pop-rockowych można na krążku znaleźć numer rockabilly, nostalgiczną balladę, a nawet radosne country. Różnorodności stylistycznej nie ustępują pomysły aranżacyjne: od różnych brzmień gitarowych, przez sekcję smyczkową po orkiestrę dętą!

Singiel promujący płytę, czyli piosenkę "Czy ten pan i pani", napisał Wojtek Klich, muzyk bluesowy z Tarnowa grający kiedyś w grupie Ziyo. Twórcą ballady "Z ciszą pośród czterech ścian" jest Mikis Cupas - gitarzysta zespołu Wilki, natomiast utwór "Wiem, że jesteś tam" skomponowała Ania Dąbrowska.

Artystka zapewnia, że wydanie solowego albumu nie oznacza rezygnacji zespołu Łzy, który nazywa swoim muzycznym domem. - Oczywiście chłopcy przez chwilę mieli pewne obawy, że zrezygnuję z Łez, ale teraz już wszyscy oswoili się z nową sytuacją i nie przychodzą im do głowy takie myśli. Jako zespół rozpoczynamy wkrótce prace nad kolejną, siódmą już płytą - zapowiada Ania Wyszkoni.

Inne wydania tego albumu

Album "Pan i Pani" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Pan i Pani".
Polecamy
Wyszkoni Ania
Wyszkoni Ania - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!