Albumy muzyczne
O miłości, ptakach i złych chłopakach

Anna Jurksztowicz O miłości, ptakach i złych chłopakach Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "O miłości, ptakach i złych chłopakach" (Anna Jurksztowicz). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Anna Jurksztowicz.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2018-10-05

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "O miłości, ptakach i złych chłopakach".

O albumie

Jaka jest ta płyta?

Przede wszystkim bardzo kobieca. Zabłocki stworzył coś na wzór "concept albumu" -  opowiedział historie skupione (a jakże) wokół spraw damsko-męskich, składające się w  jedną spójną całość. Tytuł płyty zdradza, że nie są to koniecznie historie szczęśliwe. Co mnie szczególnie uderzyło u Michała, to znajomość natury kobiecej. Groźny typ!

Gdyby był psychologiem, kobiety by waliły do niego drzwiami i oknami.

Muzycznie?

Muzyka jest do słuchania, ciężko o niej mówić. Na starcie dostałam od producenta wykonawczego kompozycje w wersji minimalistycznej, zarys wizji całości oraz pierwsze pomysły Grzesia. A potem spędziliśmy długie godziny na słuchaniu przeróżnej muzyki i rozmowach. Kompozycje Andrzeja są tak bogate i plastyczne, że stwarzały wiele możliwości interpretacji. Szukaliśmy zatem takich, które dadzą najlepszą możliwość oddania treści tekstów Michała i – nie ukrywam – będą najlepsze dla mnie. Tak, że trochę chłopaków przeczołgałam. Postawiliśmy sobie jeden warunek – każdy utwór będzie można zatańczyć w jakikolwiek bądź sposób. Ale proszę się nie martwić, Jurksztowicz nie "poszła w dens". Mamy tam cały "katalog tańców inteligentnych". Zresztą sami sobie zatańczycie!
Będzie różnorodnie: kolorowo i szaro, ulotnie i zalotnie, do śmiechu i do łez.

Inne wydania tego albumu

Album "O miłości, ptakach i złych chłopakach" miał jedno wydanie.

Więcej

Spodobał Ci się album "O miłości, ptakach i złych chłopakach"? Szukasz innych płyt z tego samego gatunku, kraju lub roku? Zobacz: płyty z gatunku pop, polskie płyty muzyczne, polskie płyty muzyczne z gatunku pop, płyty z roku 2018, płyty z gatunku pop z roku 2018, polskie płyty z roku 2018, polskie płyty pop z roku 2018, płyty na literę O.
Anna Jurksztowicz
Anna Jurksztowicz - Wybrane albumy