Albumy muzyczne
Na plażach Zanzibaru

Grzegorz Turnau Na plażach Zanzibaru Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Na plażach Zanzibaru" (Grzegorz Turnau). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Grzegorz Turnau.

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Na plażach Zanzibaru".

O albumie

Yantimer, DJ i producent, przygotował remiks utworu „Na plażach Zanzibaru”, o którym opowiada tak: Pamiętam, że ta piosenka zawróciła mi w głowie już w momencie jej wydania, czyli w roku 2010. Są tam użyte przez pana Jana Kantego Pawluśkiewicza genialne harmonie, całość ma orientalny posmak. Do tego świetny tekst pana Leszka A. Moczulskiego, który 10 lat później, na początku pandemii, stał się wyjątkowo aktualny, biorąc pod uwagę wypowiadane w nim życzenie „Ach, na plażach, być na plażach Zanzibaru”. Mój remix jest w stylu afro-beat, użyłem w nim sporo instrumentów perkusyjnych (guiro, djembe, caxixi), pochodzących z Afryki. Z kolei linia basu ma dubowy sznyt. Trąbka Mikołaja Janowskiego nadaje całości chilloutowego charakteru.

Teledysk do remiksu „Na plażach Zanzibaru” został zmontowany z ujęć nakręconych przez Radka „Bonda” Bednarza – polskiego artystę, mieszkającego na Zanzibarze. Oprócz rajskich obrazków, widać tu fragmenty festiwalu Pamoja, organizowanego przez polską fundację Eklektik Art. Radek jest pomysłodawcą cyklu wydarzeń artystycznych na Zanzibarze, zatytułowanych Pamoja (wym. pamodża w jęz. swahili oznacza "jedność") i promujących kulturę, muzykę i sztukę.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Na plażach Zanzibaru" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Na plażach Zanzibaru".
Polecamy
Grzegorz Turnau
Grzegorz Turnau - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!