Albumy muzyczne
Manhattan

IGA Manhattan Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Manhattan" (IGA). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: IGA.

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2023-01-09

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Manhattan".

Płyta nr 1

  1. 1. Manhattan - IGA

O albumie

Od kilku lat występuje we Włoszech jako muzyk uliczny. Teraz podbija serca polskiej publiczności piosenkami, w których kreuje swój osobny świat. W swojej najnowszej piosence IGA wystąpiła razem z raperem Young Tommym.

Iga ma dopiero 19 lat, ale może się już pochwalić niemałym muzycznym doświadczeniem. Zdobywała je, śpiewając na ulicach włoskich miast. Gra na gitarze, basie i fortepianie, a swoje autorskie kompozycje pisze od 11. roku życia. Obecnie krąży między Rzymem a północą Włoch oraz podróżuje vanem po Europie ze swoją mamą, grając swoje utwory po polsku, angielsku i włosku.

Swoje pierwsze nagrania Iga opublikowała w 2021 – były to „Melancholy” i „Pazury”, pierwsza jej polskojęzyczna piosenka. Nowy rozdziałem w karierze wokalistki otwiera singiel bktóry napisała z producentem Francesco Terrana. Po nim przyszły „Zodiak”, „7Niebo” i „YOUYOUYOU”, a także oraz dwie piosenki, na których śpiewała gościnnie „Słony Karmel” Silesa oraz „abcdefu” Melo.Kids.

Najnowszy singiel Igi to „MANHATTAN”, wyprodukowany przez Francesco Terranę, z gościnnym udziałem włoskiego rapera o pseudonimie Young Tommy. Wokalistka tak mówi o utworze:

„Manhattan” to piosenka, która opisuje kondycję młodego człowieka w dzisiejszych czasach. Jesteśmy wszyscy zabiegani, zajęci realizacją coraz bardziej wygórowanych planów i skupieni na karierze. Z drugiej strony, odczuwamy potrzebę bliskości z drugim człowiekiem. „Daj mi jeszcze parę lat” to taka desperacka próba ogarnięcia wszystkiego w tych szybkich czasach, które nie sprzyjają miłości.

 

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Manhattan" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Manhattan".
IGA
IGA - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!