Albumy muzyczne
Lekko

Variete Lekko Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Lekko" (Variete). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Variete.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-11-24

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Lekko".

Płyta nr 1

  1. 1. Lekko - Variete

O albumie

Utwór ,,Lekko’’ reprezentuje to, co najlepsze w nowym Variete - trans, siłę, elementy etno, połączone z frazami Grzegorza Kaźmierczaka pozostają na długo w świadomości:

"...ściskam mikrofon,

przez obudowę

się nagrywają rzeki krwi

płynące w mojej dłoni"

 

,,Dziki książę’’, najnowsza płyta Variete, wciąga jak 10 odcinkowy serial.  Nie ma w Polsce zespołu, który z taką konsekwencją przeciwstawiałby się swojemu wcześniejszemu, w tym wypadku, zimno-falowemu, wizerunkowi. Z każdą kolejną płytą muzyka Variete gubi ciężar pierwszych produkcji i zyskuje hipnotyczny powab. Autostrady południa, upał dzielnice Warszawy, poszukiwanie piękna - esencjonalne i wyrafinowane opowieści tkane przez zespół, robią ze słuchaczem to, co powinna robić sztuka: skłaniają do refleksji i pozostawiają trudno zmywalny ślad.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Lekko" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Lekko".
Polecamy
Variete
Variete - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!