Albumy muzyczne
nowość Kvitravn

Wardruna Kvitravn Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Kvitravn" (Wardruna). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Wardruna.

  • Gatunek: Folk
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-01-22

O albumie

Album „Kvitravn” ukazuje ewolucję artystyczną Wardruny jako zespołu. Na tym projekcie usłyszymy zarówno instrumenty tradycyjne jak i historyczne takie jak: Kravik-lyre, Trossingen-lyre, Taglharpa, Sotharpa, Langeleik, Crwth, czy kozi róg. Na płycie gościnnie pojawiła się wokalistka Kirsten Bråten Berg, jedna z najważniejszych tradycjonalnych norweskich piosenkarek. W 11 piosenkach będą przewijały się motywy północnej magii, świętych zwierząt, cieni, natury, animizmu oraz różnych mądrości płynących z mitów.

Autentyczność przekazu zespołu jak również zapierające dech w piersiach krajobrazy zostały uchwycone w kilku teledyskach, które grupa zdążyła wypuścić. Jednym z nich jest video do utworu „Grá” - oda do wilka i przypomnienie, że ludzkość od wieków współistniała ze zwierzętami w harmonii. Klip do tytułowego „Kvitravn” przedstawia narrację skupioną wokół życia nieuchwytnego Białego Kruka. Ostatnie liryczne wideo do kawałka „Skugge” opowiada o dialogu pomiędzy człowiekiem i cieniami, które go otaczają. Pełny zadumy wstęp może przypominać subtelny majestat uwielbianego przez fanów „Helvegen”. To idiosynkratyczna synteza hipnotyzujących perkusjonaliów i delikatnego wokalu. Singiel, który nie znajdzie się na albumie „Lyfjaberg” to opowieść o Nordyckich mądrościach.

Gdy wspinamy się na szczyt uzdrawiającej góry, rozpoczynamy podróż nie tylko naszym ciałem, ale też umysłem i duchem. Za wszystko co cenne, trzeba zapłacić. - Einar Selvik.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Kvitravn" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Kvitravn".
Wardruna
Wardruna - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!