Albumy muzyczne
nowość Kilka Pięknych Miejsc

Zofia Szulakowska Kilka Pięknych Miejsc Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Kilka Pięknych Miejsc" (Zofia Szulakowska). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Zofia Szulakowska.

  • Gatunek: Chillout
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2022-05-22

O albumie

Kilka Pięknych Miejsc to debiutancki, solowy album Zofii Szulakowskiej, inspirowany szeroko pojętą muzyką rozrywkową i folkową oraz poezją śpiewaną. Całość jest zbiorem piosenek opowiadających o doświadczeniach emocjonalnych i duchowych, dotyczących na pewnym etapie życia wszystkich z nas.

Na płycie znajdują się utwory, które można nazwać zaproszeniem do tańca w mroku, jak i również te wskazujące drogę do odnalezienia wewnętrznego światła. Podobno każde z miejsc ma w sobie coś magicznego. Czasem jedynie potrzeba czasu, by to zrozumieć,

Autorzy: 

Zofia Szulakowska - wykonawca, autorka muzyki. Absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Podczas swojej wieloletniej pracy artystycznej grała m.in. w Teatrze Starym w Krakowie oraz Teatrze Narodowym w Warszawie, jednak główną aktywnością artystki jest działalność muzyczna. Przez wiele lat występowała na wielu festiwalach piosenki aktorskiej, poetyckiej oraz bluesowej.

Brała udział w III edycji programu X Factor, gdzie doszła do etapu domów jurorskich. Obecnie jest wokalistką w zespole Blueberry Hill Band grającego gatunek rockabilly. Wraz z zespołem odwiedziła wiele prestiżowych festiwali w Polsce, m.in. Pikinik Country w Mrągowie, Polish Boogie Festiwal w Człuchowie, Master Truck Show w Opolu. Zespół wziął również udział w X edycji programu Mam Talent, gdzie doszedł aż do półfinału.

Artystka jest również założycielką zespołu Cudna Banda, który gra muzykę folkową bałkańską. Oprócz tego w 2019 roku ukończyła kierunek psychologia. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia aktorskie oraz muzyczne.

Janusz Zalewski - gitarzysta, producent, aranżer i kompozytor. Uczestnik festiwalu jazzowego Jazz Juniors, (1985)Opolskiego koncertu Debiuty 1986 oraz Koncertu Premier (1988) wraz z zespołem Salvator. Twórca ścieżki dźwiękowych do filmów realizowanych przez studentów PWSFTviT w Łodzi. Autor Jingli do reklam m.in. Radia Bielsko oraz TVP Katowice. W spółpracuje z Teatrem Grodzkim oraz Teatrem Moich Marzeń przy realizacji muzyki do spektakli. Gitarzysta, producent, aranżer i główny kompozytor płyty Hot&Fire zespołu The Djangos.

Anna Płaczkowska - autorka tekstów, z wykształcenia magister filologii polskiej. Od najmłodszych lat zwracała szczególną uwagę na teksty utworów i na ich podstawie po dziś dzień dobiera muzykę, której słucha. Autorka tekstów piosenek oraz wierszy. W swojej twórczości inspiracje czerpie głównie z emocji i własnych doświadczeń.

 ip

Inne wydania tego albumu

Album "Kilka Pięknych Miejsc" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Kilka Pięknych Miejsc".
Polecamy
Zofia Szulakowska
Zofia Szulakowska - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!