Albumy muzyczne
nowość Kasablanca Real

Tede Kasablanca Real Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Kasablanca Real" (Tede). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Tede.

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-06-18

O albumie

Ten album to 20 kawałków. Mimo tego, że każdy utwór nawiązuje do innej stylistyki wszystkiemu przyświeca jasny cel - utrzymanie materiału w klimacie prawdziwego, mocnego hip-hopu. Od boom bapowego vibe’u w “HAJSMAN”, przez g-funkowe syntezatory w “JAAACULA”, aż po kompletnie drillowy “KTO Z KIM GRA” - mówi Tede o albumie “KASABLANCA - Czysty rap, jaki udało nam się z Michem przemycić w brzmieniu i warstwie lirycznej tego albumu, jest niepowtarzalny. Cała płyta jest prawdopodobnie najlepszą produkcją w naszej karierze.

Tede napisał płytę w swoim mieszkaniu w czasie lockdownu. Album jest wypadkową wydarzeń w życiu osobistym i zawodowym 2020. Najważniejszy na krążku jest jasno postawiony cel: zacząć wszystko od początku, powrócić do korzeni i znaleźć rap od nowa.

Na płycie gościnnie pojawiają się; Wac Toja, Tony Yoru, Trill Pem, Dj Macu.

‘Kasablanca Real” jest rozbudowana wersją materiału „Kasablanca Digital”, który liczy dziesięć utworów i wcześniej ukazał się w serwisach streamingowych.

Płyta wyszła w wersji CD, na czerwonym winylu (preorder) i kasecie magnetofonowej. Fani mogą kupić także znaną z serii “INFLUEN$ERIAL” – Furyminę (nie do końca znana ludzkości substancja, świetnie sprawdzająca się niemal do wszystkiego, ale nikt nie wie, dlaczego).

Kasa jest Blanca, a Joł jest Wielkie!

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Kasablanca Real" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Kasablanca Real".
Polecamy
Tede
Tede - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!