Albumy muzyczne
nowość Ikona

Julia Wieniawa Ikona Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Ikona" (Julia Wieniawa). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Julia Wieniawa.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-08-26

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Ikona".

O albumie

Utwór „Ikona" zamyka cykl nowej letniej odsłony „Tymek 2022".

Nowa letnia odsłona „Tymek 2022” wraz z kończącym się sezonem wakacyjnym powoli dobiega końca. Po intensywnej trasie koncertowej i 6 piątkowych premierach nowych singli, otrzymujemy ostatni numer „Tymek 2022”, nagrany wspólnie z „Ikoną” młodego pokolenia - Julią Wieniawą.
 
Tymek od początku kariery skrupulatnie rozwija swoją ścieżkę, udowadnia swoją muzyczną wszechstronność oraz z pełną swobodą nawiguje między różnymi gatunkami i schematami. Początkowo wydawało się, że „Tymek 2022” to jedynie zapowiedź kolejnej trasy artysty, jednak pod tym hasłem ukrył też nowe wydawnictwa, wypuszczane sukcesywnie tydzień po tygodniu.
 
Pierwszy opublikowany utwór, „Zadzwonię do Ciebie”, to jakościowy popowy numer przypominający klubowy remix, a czerpiący głównie z niepodrabialnego stylu Tymka. Podobnymi zasadami rządziły się kolejne - wydany już po tygodniu „Młody Milioner”, „Pod Gołym Niebem”  z towarzyszącym mu klipem i lekko brzmiące „Kolorowych Snów”.
 
Następnie, po czterech solowych premierach, Tymek razem z Faustyną Maciejczuk zastanawiał się, jak to jest cieszyć się z „Małych Rzeczy”, a wraz z Ofelią odlatywał w „Chcesz to ze mną bądź”. Wszystkie te numery z popowym i tanecznym brzmieniem towarzyszyły nowej letniej odsłonie „Tymek 2022”. Artysta lubi zaskakiwać i coraz intensywniej budować napięcie wokół każdego kolejnego projektu, dlatego niektórzy zastanawiali się, czy single zapowiadają też nowy album.

Inne wydania tego albumu

Album "Ikona" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Ikona".
Julia Wieniawa
Julia Wieniawa - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!