Albumy muzyczne
Horyzont

Krzysztof Krawczyk Horyzont Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 5

Album "Horyzont" (Krzysztof Krawczyk). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Krzysztof Krawczyk.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2020-10-22

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Horyzont".

O albumie

Utwór "Horyzont" promuje najnowszy album Krzysztofa Krawczyka o tym samym tytule, który ukarze się jutro, 23 października.
To piosenka wprowadzająca i najwierniej oddająca osobisty charakter wydawnictwa.

Horyzont wzywa za swój brzeg
Do niego ciągle podążamy
Jedyna droga, jeden cel   
Idziemy wciąż i wciąż czekamy.

"Myśl tej piosenki towarzyszyła mnie i mojej ekipie twórczej przez 3 lata pracy nad tą płytą. Targały nami różne przeczucia, jakby coś wisiało w powietrzu. I stało się! Nastała epidemia, lecz zdążyliśmy z tą płytą! Chcemy Covid-19 pokonać nadzieją, która tli się w treści tej płyty." - tak o piosence mówi Krzysztof Krawczyk.
Wspomina też moment, kiedy poznał Macieja Świtońskiego, autora singla:
"28 czerwca 1988 roku, byłem blisko przekroczenia horyzontu życia. Wjechałem moim autem na drzewo pod Buszkowem. Ja i mój syn zostaliśmy zabrani nieprzytomni przez karetkę do szpitala w Bydgoszczy. Na ostrym dyżurze ratował mi życie młody lekarz Maciej Świtoński. A potem wraz ze swoim Ojcem walczyli o moje zdrowie i postawili mnie na nogi. Życie pisze nieprawdopodobne scenariusze. Otóż młody lekarz, który miał dyżur tego fatalnego dnia, zanim został lekarzem skończył szkołę muzyczną! Czyż to nie jest zrządzeniem losu, że akurat trafiłem w ręce lekarza-muzyka? I to on napisał potem kilka piosenek dla mnie, a teraz jest twórcą piosenki „Horyzont”!!!!
Taką piosenkę o życiu i jego przemijaniu mógł tylko napisać człowiek, którego treścią życia jest codzienna walka o życie ludzkie…
"

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Horyzont" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Horyzont".
Polecamy
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!