Albumy muzyczne
Furacão

João de Sousa Furacão Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Furacão" (João de Sousa). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: João de Sousa.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-04-23

O albumie

Furacão to album, na którym João de Sousa objawia lżejszą i bardziej roztańczoną część swej osobowości, nie rezygnując w żadnej mierze ze szczerości, która cechuje całą jego artystyczną twórczość. Dziewięć piosenek tworzy przemyślaną całość, złożoną ze strumieni na pozór niespójnych informacji.

João tak wyjaśnia motywy powstania swojej trzeciej płyty:

„Chciałem za pomocą Furacão zatrzymać historyczny rok 2020, rok, który wygenerował nowe doświadczenie i z pewnością wyznaczy nowy kierunek w rozwoju naszego gatunku. Gwałtowny początek został równocześnie naznaczony zwolnieniem rytmu życia. Na zewnątrz nagła zmiana, a ja, zamknięty, zawieszony. Spoglądam przez okno i czuję, że coś gwałtownego się gdzieś porusza, a ja tego nie mogę dostrzec. A przecież zmiana i gwałtowność to ja. I sądzę, że wszyscy tacy jesteśmy. A tak trudno to czasem dostrzec… dlatego, od zawsze piszę piosenki. To napięcie między gwałtownością a niewidzialnym zawsze, odkąd pamiętam, mnie fascynowało, i zawsze współistniało. Ostatnio, jedynie, mam więcej materiału, który inspiruje mnie do pracy”.

 Muzycy:

João de Sousa - vocal, acoustic and electric guitar, bass
Igor Nikiforow - live drums and beats, bass, keyboards, electric guitar

ip

 

Inne wydania tego albumu

Album "Furacão" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Furacão".
Polecamy
João de Sousa
João de Sousa - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!