Albumy muzyczne
Drill

Bronx7 Drill Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Drill" (Bronx7). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Bronx7.

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-12-20

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Drill".

Płyta nr 1

  1. 1. Drill - Bronx7

O albumie

Odważna propozycja od młodej raperki, nawiązująca do obrazu Polski i Polaków na tle ostatnich wydarzeń dotyczących strajku kobiet oraz działania systemu politycznego czy sądowego.

Najnowszy singiel, to zbiór wielu dojrzałych przemyśleń, spostrzeżeń czy po prostu obserwacji. Utrzymany w klimacie rap/hip-hop/drill utwór z dosyć mocnym, nieco mrocznym bitem w połączeniu z chwytającą za serce warstwą tekstową skłania do przemyśleń. Artystka zdradziła, że chciałaby aby utwór motywował do podejmowania pewnych kroków czy decyzji w celu zmian. Jest to pierwszy utwór artystki w takim klimacie.

Zapytana o powód powstania opowiedziała:

- „Do napisania utworu przede wszystkim skłoniła mnie rozmowa z osobą, która przeżyła piekło doświadczając niezwykle przykrych emocji, a sprawca tych emocji nie poniósł żadnych konsekwencji. Do napisania tego utworu skłoniły mnie również wydarzenia takie jak Strajk Kobiet czy fakt pedofili wśród księży. Ze względu na działanie organów ścigania, osamotnienie i wstyd wiele osób nie zgłasza tych przestępstw i nie szuka pomocy, pozostając z traumą. Chciałam w utworze zwrócić na to uwagę  i pokazać swój punkt widzenia na takie sytuacje.  Chcę również zmotywować takie osoby do znalezienia siły, przede wszystkim do walki o swoją godność.”

Bronx7 kieruje ten utwór do wszystkich Polek i Polaków, do osób skrzywdzonych, którzy nie akceptują rzeczywistości politycznej. Utwór ma skłaniać do myślenia i motywować do tego, aby nie być obojętnym i nie pozostawać jedynie w roli widza przykrych wydarzeń.

Utwór wyróżnia to, że jest pierwszym damskim rapowym utworem na drillowym bicie. Jego wyróżnikiem jest też mocny tekst, działający na emocje. 

Bezkompromisowa artystka zdradziła również, że równomiernie z singlem wystartował preorder do płyty ,,New game". Koncepcja albumu nawiązuje do gry, w której gracz (słuchacz) wybiera postać, w którą chce się wcielić. Ze względu na wszechstronność muzyczną artystki każdy znajdzie coś dla siebie. Album zawiera utwory w różnorodnym klimacie.  Znajdują się na nim mocne rapowe utwory, imprezowe bangery, czy melodyjne rapowo - śpiewane utwory idealne do odpoczynku. Wszystko w oryginalnym stylu Bronx7. Premiera płyty planowana jest na początek nowego roku.

Inne wydania tego albumu

Album "Drill" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Drill".
Polecamy
Bronx7
Bronx7 - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!