Albumy muzyczne
Dreamscapes

Dobrawa Czocher Dreamscapes Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Dreamscapes" (Dobrawa Czocher). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Dobrawa Czocher.

O albumie

Debiutancki album nominowanej do Fryderyka polskiej wiolonczelistki i kompozytorki Dobrawy Czocher. Na "Dreamscapes" artystka, znana dotąd ze współpracy z Hanią Rani, zabiera słuchaczy w podróż przez podświadomość, w której za pomocą dźwięków odkrywa tajemnicze bogactwo marzeń sennych. 
 
Płyta pokazuje, jak swobodnie wiolonczelistka oscyluje pomiędzy muzyką klasyczną a współczesną, a w jej kompozycjach można usłyszeć wpływy wielu artystów - od Brahmsa przez Philipa Glassa po GoGo Penguin. Przy tworzeniu albumu Czocher współpracowała z niemieckim producentem Niklasem Paschburgiem, który zastosował techniki warstwowe, aby nadać muzyce filmową jakość.
 
Dobrawa Czocher to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Hochschule für Musik w Detmold. Była członkinią Junge Deutsche Philharmonie, a następnie główną wiolonczelistką Neue Philharmonie Berlin oraz solistką Filharmonii Szczecińskiej.
 
Przed solowym debiutem Dobrawa Czocher wydała z Hanią Rani dwie płyty - "Białą Flagę" oraz w barwach prestiżowego wydawnictwa Deutsche Grammophon, "Inner Symphonies" (nominacja do Fryderyka za album alternatywny).

Inne wydania tego albumu

Album "Dreamscapes" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Dreamscapes".
Polecamy
Dobrawa Czocher
Dobrawa Czocher - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!