Albumy muzyczne
C'MON YOU KNOW

Liam Gallagher C'MON YOU KNOW Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "C'MON YOU KNOW" (Liam Gallagher). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Liam Gallagher.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-04-04

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "C'MON YOU KNOW".

O albumie

Liam Gallagher szykuje się do wydania trzeciego solowego albumu "C'MON YOU KNOW", który trafi do fanów 27 maja 2022. Muzyk właśnie opublikował najnowszy, a zarazem tytułowy singiel z płyty.

"C'MON YOU KNOW" to z jednej strony typowy dla Liama hałaśliwy rockandrollowy hymn, z drugiej jednak to krok naprzód zarówno jeśli chodzi o charakter, jak i brzmienie, na które składają się motownowe chórki, skrzekliwy saksofon Ezry Koeniga z Vampire Weekend oraz vintage'owe Moogi. Tekst także może zaskoczyć. Liam nie jest już bowiem zadziorny i bojowy, ale pełen pozytywnej energii i radości, które wynikają ze spotkania z przyjaciółmi, rodziną i fanami.

Mam dość bycia twardzielem - przyznaje artysta.

Gallagher sam napisał piosenkę, a jej produkcją zajął się jego stały współpracownik, zdobywca Grammy, Andrew Wyatt. Zarówno singiel tytułowy, jak i wcześniejszy "Everything's Electric" dają dobre rozeznanie na temat tego, czego można spodziewać się po albumie "C'MON YOU KNOW", a są to zasadniczo klasyczne, rockowe hymny z odrobiną muzycznych eksperymentów.

Andrew Wyatt jest głównym producentem, ale w realizacji dzieła udział brali także Ezra Koenig, Greg Kurstin (Adele, Sir Paul McCartney), Dave Grohl, Ariel Rechtshaid (HAIM, Brandon Flowers), Adam Noble (Biffy Clyro), Michael Tighe i Simon Aldred oraz członkowie koncertowego zespołu Liama, Dan McDougall i Mike Moore.

Wcześniejsze solowe płyty Liama Gallaghera to "As You Were" (2017) i "Why Me? Why Not" (2019), które dotarły na szczyt UK Official Album Chart. Podobnie zresztą było z jego "MTV Unplugged" (2020).

Inne wydania tego albumu

Album "C'MON YOU KNOW" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "C'MON YOU KNOW".
Liam Gallagher
Liam Gallagher - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!