Albumy muzyczne
Believe

Andrea Bocelli Believe Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Believe" (Andrea Bocelli). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Andrea Bocelli.

O albumie

Zapowiadana płyta to kolejne przedsięwzięcie Bocellego po bijącym wszelkie rekordy koncercie „Muzyka Nadziei”, który miał miejsce w Katedrze Duomo w Mediolanie. To wyjątkowe widowisko obejrzało jednocześnie ponad 2,8 miliona osób, dzięki czemu przeszedł on do historii jako największe wydarzenie emitowane na żywo i przyciągnął największą widownię spośród wszystkich koncertów muzyki klasycznej relacjonowanych na żywo na YouTube. W ciągu 24 godzin po zakończeniu koncertu, nagranie odtworzyło ponad 28 milionów słuchaczy z całego świata.

Nowy album zawiera również dwa utwory nagrane w duecie ze śpiewaczką operową Cecilią Bartoli, a także dotychczas niepublikowany utwór nieżyjącego już włoskiego kompozytora Ennio MorriconeNa płycie znalazła się wzruszająca kompozycja „Gratia Plena”, która zamyka ścieżkę dźwiękową uznanego przez krytyków filmu pt. „Fatima”. Śpiewając w mediolańskiej katedrze Bocelli w wyjątkowy sposób uwieńczył swój koncert solową interpretacją utworu „Amazing Grace”. Umieszczony on został także na płycie, ale swój charakterystyczny wokal wniosła Alison Krauss - jedna z najważniejszych artystek w amerykańskiej tradycji country-bluegrass i 27-krotna laureatka nagrody Grammy. Wokalistka tak komentuje współpracę z Bocellim: - Cóż za wspaniałe doświadczenie! Fantastyczne, znakomite!

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Believe" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Believe".
Andrea Bocelli
Andrea Bocelli - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!