Albumy muzyczne
nowość A Tenuous Tale of Her

Poté A Tenuous Tale of Her Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "A Tenuous Tale of Her" (Poté). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Poté.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-06-04

O albumie

Poté (aka Sylvern Mathurin) wydaje swój debiutancki album "A Tenuous Tale of Her” dla założonej przez Bonobo wytwórni OUTLIER. Mieszkający obecnie w Paryżu producent wypracował unikalny styl: chwilami surowy, to znów delikatny, nie ukrywając zarazem swoich szerokich inspiracji: od kuduro z lizbońskiej wytwórni Enchufada po takich twórców jak Benji B czy Damon Albarn. Płyta ukaże się 4 czerwca, a już teraz możemy posłuchać singla „Young Lies” z udziałem wokalisty Blur i Gorillaz.

Urodzony na karaibskiej wyspie St.Lucia artysta, w wieku 12 lat przeniósł sie do Londynu i tam zaczęła się jego przygoda z muzyką. Nad Tamizą spotkał też Branko z Buraka Som Sistema, dzięki któremu wydał swą pierwszą EPkę dla Enchufada. "Poznając muzykę z Angoli i jej kolejne mutacje, usłyszałem podobieństwa z dźwiękami, które słyszałem dorastając na St Lucia” - wspomina.

Kolejne single Poté opublikował nakładem wytwórni Devation, która prowadzi kolejny z jego mentorów - Benji B, obecnie kierownik muzyczny marki Louis Voutton. Młody twórca przyznaje, że z każdym kolejnym nagraniem stawał się dojrzalszym twórcą, z czasem zaczął też myśleć o sobie nie tylko jako o producencie, ale również kompozytorze i autorze piosenek. 

"Myślę, że to właśnie praca z innymi ludźmi, ludźmi, którzy faktycznie piszą piosenki, a nie są tylko producentami, naprawdę ukształtowała moje ucho do melodii i pisania" - mówi. 

Efekty słychać na „A Tenuous Tale of Her”, gdzie obok niepokojących, apokaliptycznych elektronicznych pejzaży, słyszymy też wokal Sylverna.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "A Tenuous Tale of Her" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "A Tenuous Tale of Her".

Więcej

Polecamy
Poté
Poté - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!