Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Biografia: Mikromusic

Biografia: Mikromusic

Natalia Grosiak i Mikromusic, to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. I ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki w przypadku Mikromusic współbrzmią nadspodziewanie spójnie.


Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwa wizytówka zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. Na swoim koncie maja 2 płyty. Na debiutanckim krążku "Mikromusic" pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński czy akordeonista Piotr Dziubek. Na przełomie listopada i grudnia 2008 roku ukazał się drugi album zespołu "Sennik". Tytuł albumu odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek wątek snu, a kompozycje sięgają do różnych estetyk m. in. do jazzu, trip hopu, funky, a nawet muzyki ludowej. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii. 

Ta wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Grupa została doceniona nominacją do Yacha za teledysk do utworu "Sennik". Zespół ma również na swoim koncie nominacje do Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman", obok takich wykonawców jak Depeche Mode czy Coldplay. 

Mikromusic  poprzedzał występy gwiazd światowego formatu m.in. Macy Gray, Lury czy Miki Urbaniak.

FB dlaMaturzysty.pl reklama