Zespoły muzyczne

Biografia Zmaza historia, o zespole

Ocena:
Zespół powstał w Trzciance na początku lat 90-tych pod nazwą Zmaza Nocna. Po licznych perturbacjach i zmianach personalnych skład zespołu wykrystalizował się i pozostał nie zmieniony do dziś. W początkowej fazie działalności, zespół grał sporo koncertów o zasięgu lokalnym, choć zdarzyło się, że startował w tzw. Otwartych Drzwiach FMR Jarocin 93. Po tym traumatycznym przeżyciu nastąpiło ograniczenie działalności zespołu związane ze studiami, kłopotami lokalowymi i sprzętowymi. Mimo tego grupa nie zawiesiła działalności i w miarę możliwości pojawiała się na nielicznych imprezach. Nowym impulsem dla zespołu był rok 2002 i związany z nim lokalny przegląd muzyczny "Młodzi mają głos" w Czarnkowie, w którym grupa zdobyła Nagrodę Grand Prix. Krótko później ZMAZA zarejestrowała swoje pierwsze oficjalne demo "Amademosz", które ukazało się na przełomie roku 2002 2003. Od tego czasu zespół coraz częściej koncertuje w całej Polsce, a w listopadzie 2004 wchodzi do Studia Q Toma Horna i nagrywa płytę pt. "Owszem". Płyta studyjna daje zespołowi większe możliwości i dlatego rok 2005 staje się znaczący w jego działalności. Rok otwiera mini trasa z zespołem Le illJah na południu Polski. Po koncertach w Poznaniu, Warszawie, Złotowie grupa bierze udział w koncercie juwenaliowym (KOZIENALIA 2005) w Lublinie obok Kult, Pidżama Porno, Le illJah. W czerwcu występuje w jarocińskim amfiteatrze na PRL Jarocin Festiwal oraz na koncercie konkursowym w ramach Festiwalu Kultury Niezależnej C.K. Alternatiff gdzie zdobywa pierwszą nagrodę. Od października 2005 Zmaza bierze udział w trasie koncertowej "Farbenheit" zespołu Farben Lehre, a w listopadzie podpisuje umowę fonograficzną z Rockers Publishing nakładem którego już niedługo pojawi się płyta "Owszem".

Płyty, albumy

Płyty zespołu Zmaza. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Owszem
Owszem Zmaza
Premiera: 2004
Ocena:
Amademosz
Amademosz Zmaza
Premiera: 2002
Ocena:
To nie my
To nie my Zmaza
Premiera: 0000
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!