Zespoły muzyczne

Biografia Wiktoria Gabor historia, o zespole

  • Data założenia: 2007
  • Kraj: Niemcy
  • Gatunek: Pop
Ocena: 5

Urodziła się w Niemczech. Po narodzinach jej rodzina zamieszkała w Polsce, a następnie – w Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach ponownie zamieszkali w Polsce, na osiedlu Bohaterów Września w Nowej Hucie. Ma starszą o cztery lata siostrę Melisę, która jest kompozytorką i autorką tekstów.

Pod koniec 2018 wzięła udział w przesłuchaniach do drugiej edycji programu TVP2 The Voice Kids. W pierwszym etapie konkursu, wyemitowanym 19 stycznia 2019, wykonała piosenkę Katy Perry „Roar” i, zdobywszy uznanie wszystkich trenerów, przeszła do kolejnej rundy, dołączając do drużyny Tomsona i Barona. Ostatecznie dotarła do finału, w którym zajęła drugie miejsce. W finale programu zaprezentowała debiutancki singiel „Time”. 16 sierpnia wystąpiła z piosenką w koncercie Young Choice Awards w ramach 53. festiwalu sopockiego. Latem uczestniczyła w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019, w którym wyłaniano reprezentanta Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pomyślnie przeszła przez pierwszy etap eliminacji, wygrywając odcinek z zespołem Blue Café, i awansowała do finału, który został rozegrany 29 września. Wykonała w nim m.in. utwór „Superhero”, z którym zdobyła maksymalną liczbę 10 punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów, dzięki czemu została okrzyknięta przedstawicielką Telewizji Polskiej w konkursie organizowanym w Gliwicach. W utworze porusza temat ochrony środowiska.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Wiktoria Gabor. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Forever and a Night
Forever and a Night Wiktoria Gabor
Premiera: 2020-01-03
Ocena:
Time
Time Wiktoria Gabor
Premiera: 2019-04-12
Ocena: 5
Zobacz również
Konkurs Ziaja