Zespoły muzyczne

Biografia Voo Voo historia, o zespole

  • Data założenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Rock
Ocena:
Zespół Voo Voo założony został przez Wojciecha Waglewskiego w 1985 roku i był kontynuacją supergrupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W pierwszym składzie grupy znaleźli się Wojciech Morawski (perkusja), Wojciech Waglewski (gitary, śpiew) i Andrzej Nowicki (gitara basowa). Wojciech Waglewski, lider zespołu, znany był wcześniej jako muzyk sesyjny oraz członek formacji Osjan.

Dziś VooVoo tworzą czołowi polscy muzycy, o rockowym i jazzowym rodowodzie: Wojciech Waglewski - gitarzysta i autor tekstów; Mateusz Pospieszalski - saksofonista, gra również na flecie, klarnecie basowym i akordeonie, współpracował z zespołem Maanam; Piotr „Stopa" Żyżelewicz - perkusja, współpracuje również z grupą Tymoteusz; Karim Matusewicz - kontrabasista i basista, współtwórca zespołu Woobie Doobie. Voo Voo osobliwie łączy odrębne muzyczne światy, jak choćby rock i folk różnych kultur. Formacja ma na swoim koncie aż 26 płyt, w tym trzy ścieżki dźwiękowe do filmów oraz dwa albumy z muzyką teatralną.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Voo Voo. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Siedem
Siedem Voo Voo
Premiera: 2017-03-07
Ocena:
Placówka 44
Placówka 44 Voo Voo
Premiera: 2015-08-01
Ocena:
Dobry wieczór
Dobry wieczór Voo Voo
Premiera: 2014-10-24
Ocena:
Voo Voo. Nowa płyta
Premiera: 2012-10-18
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja