Zespoły muzyczne

Biografia Video historia, o zespole

  • Data założenia: 2007
  • Kraj: Polska
  • Gatunek: Pop
Ocena:

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku. Zadebiutował w marcu 2008 roku albumem "Video Gra", z którego pochodzą przeboje: "Bella", "Oglądaj tv", przebój lata 2008 - "Idę na plażę".


Z albumu pochodzi również "Soft" - duet z Anną Wyszkoni, który przyniósł zespołowi największy rozgłos. Kolejny singiel "Będzie piekło", znany z płyty pod kontrowersyjnym tytułem „Weź nie pi***ol”.

W 2008 roku grupa wystąpiła na dwóch festiwalach: Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”), gdzie zdobyła Nagrodę Dziennikarzy oraz na Międzynarodowym Sopot Festival z piosenką "Soft" i gościnnym udziałem Ani Wyszkoni. Ten romantyczny, ale i pełen rockowej energii utwór stał się jednym z największych przebojów 2008 roku. Ponadto grupa uzyskała kilka nominacji do nagród, m.in. Viva Comet 2009, Eska Music Awards 2009, Mikrofony Popcornu. Grupa otrzymała również nagrodę Famka za Najlepszy Debiut 2008 roku oraz Famka 2009 dla Zespołu Roku. Kontrowersyjne i nieprzeciętne działania zespołu zaowocowały także dwiema nagrodami Świry 2009 – dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku „Będzie piekło”.

Muzyka VIDEO to nowoczesny, gitarowy pop-rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami wokalisty Wojtka Łuszczykiewicza. Licznymi koncertami Video zaskarbiło sobie ogromną sympatię publiczności, która docenia szczerość przekazu i rzadko spotykaną naturalność zespołu.

Na czele Video stoi charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, który jest również autorem wszystkich tekstów. Oprócz działalności muzycznej Wojtek udziela się jako dziennikarz, ma swój program telewizyjny w Telewizji Łódź, ma również na koncie debiut aktorski serialach „Świat według Kiepskich” oraz „Fali zbrodni”.

W listopadzie 2009 r. ukazał się nowy singiel zespołu pod tytułem "Fantastyczny lot". Słowa napisał, w przerwie między przewijaniem córeczki, a zapuszczaniem włosów, napisał Wojtek Łuszczykiewicz, a melodię skomponował gitarzysta Marek Kisieliński. Utwór zapowiada nową płytę formacji, która ukaże się w 2010 roku i będzie nosić przewrotny tytuł "Nie obchodzi nas rock".

Płyty, albumy

Płyty zespołu Video. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Nie Obchodzi Nas Rock
Premiera: 2011-05-30
Ocena:
Video Gra
Video Gra Video
Premiera: 2008-03-31
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!