Zespoły muzyczne

Biografia Tito & Tarantula historia, o zespole

Ocena:

Tito & Tarantula - amerykańska formacja działająca od 1992 roku, grająca melanż southern rocka, bluesa, muzyki garażowej. Jej liderem jest Tito Larriva, aktor i wokalista meksykańskiego pochodzenia. Grupa stworzyła muzykę na potrzeby licznych obrazów filmowych, spośród których najbardziej popularne i charakterystyczne są „Desperado” czy „Od zmierzchu do świtu” (w tym drugim filmie członkowie zespołu pojawili się jako muzycy - wampiry).

Debiut płytowy zespołu („Tarantism”) ukazał się w 1997 roku i został rewelacyjnie przyjęty przez krytykę. Kolejne albumy eksplorowały rozmaite rejony, jeśli chodzi o brzmienie, nigdy jednak nie schodząc poniżej pewnego poziomu. Ostatnia jak do tej pory płyta - „Back Into The Darkness” - została wydana w kwietniu 2008 roku.

Obecni członkowie Tito & Tarantula:
* Tito Larriva - wokal, gitara rytmiczna
* Steven Hufsteter - gitara prowadząca, chórki
* Caroline „Lucy LaLoca” Rippy - gitara basowa, chórki
* Alfredo Ortiz - perkusja

Płyty, albumy

Płyty zespołu Tito & Tarantula. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Andalucia
Andalucia Tito & Tarantula
Premiera: 2010-09-01
Ocena:
Back into the Darkness
Back into the Darkness Tito & Tarantula
Premiera: 2009-01-12
Ocena:
Little Bitch
Little Bitch Tito & Tarantula
Premiera: 2000-10-28
Ocena:
Hungry Sally & Other Killer Lullabies
Premiera: 1999
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!