Zespoły muzyczne

Biografia The Gathering historia, o zespole

  • Data założenia: 1989
  • Kraj: Holandia
  • Miasto: Oss / Nijmegen
  • Gatunek: Metal
Ocena:

The Gathering - holenderski zespół muzyczny, który był pionierem gothic metalu i jednym z prekursorów tego gatunku. Jako jeden z pierwszych zespołów doom-metalowych dołączył damski wokal do męskiego growlingu. Obecnie zespół tworzy muzykę w klimacie trip rocka z elementami rocka progresywnego i atmosferycznego, który ma jeszcze większe powodzenie wśród odbiorców.

Nazwa zespołu została zaczerpnięta z filmu Nieśmiertelny z Christopherem Lambertem w roli głównej. Zgromadzenie (ang. gathering) oznaczało zebranie się wszystkich nieśmiertelnych pozostałych przy życiu w jednym miejscu.

5 czerwca 2007 roku Anneke van Giersbergen ogłosiła, że założyła zespół Agua De Annique i w związku z tym postanawia opuścić dotychczasową grupę. Jej ostatni planowany występ odbył się 4 sierpnia 2007 na festivalu Ankkarock w Finlandii.

Po odejściu Anneke van Giersbergen zespół rozpoczął pracę nad nowymi piosenkami oraz nad znalezieniem nowej wokalistki. Kolejną wokalistką the Gathering została pochodząca z Norwegii Silje Wergeland. Silje była wokalistką norweskiego zespołu Octavia Sperati przez 8 lat, wliczając kilka innych projektów.

Aktualni członkowie :
Silje Wergeland - śpiew (2009–)
Rene Rutten - gitara (1989–)
Frank Boeijen - instrumenty klawiszowe (1990–)
Hans Rutten - perkusja (1989–)
Marjolein Kooijman - gitara basowa (2004–)

Byli członkowie :
Anneke van Giersbergen - śpiew, gitara (1994–2007)

Płyty, albumy

Płyty zespołu The Gathering. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Afterwords
Afterwords The Gathering
Premiera: 2013-10-25
Ocena:
Disclosure
Disclosure The Gathering
Premiera: 2012-09-12
Ocena:
The West Pole
The West Pole The Gathering
Premiera: 2009-05-12
Ocena:
Home
Home The Gathering
Premiera: 2006-04-15
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja