Zespoły muzyczne

Biografia Śliwa historia, o zespole

Ocena:

Śliwa, właściwie Patryk Dariusz Śliwiński (ur. 8 lipca 1991 w Poznaniu), znany również jako SLW – polski raper. Członek zespołu Aspiratio Crew. Prowadzi również solową działalność artystyczną.

W 2011 roku raper związał się z należącą do Pei wytwórnią muzyczną RPS Enterteyment. W listopadzie, także 2011 roku ukazał się singel „Pełen etat” zwiastujący debiutancki album solowy rapera. Do piosenki powstał również wideoklip, który zrealizowała grupa filmowa 360 Studios. W międzyczasie muzyk gościł na debiutanckim albumie zespołu My Riot – Sweet Noise. 17 marca 2012 roku do sprzedaży trafił debiut Śliwy zatytułowany Pełen etat. Materiał został wyprodukowany przez Hirassa, RX-a, Quela, Gotiego, Braha oraz Edizza. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Kobra, Vixen, Kroolik Underwood oraz Bezczel. W ramach promocji wydawnictwa zrealizowano ponadto teledyski do utworów „Ostatnia deska ratunku” i „Nie mów że nie”.

W 2013 roku muzyk gościł na płytach WNM Klika – Na rejonie 3 oraz Jongmena – Kontrapunkt. 25 czerwca 2014 roku ukazał się mixtape Śliwy pt. Ghetto Champion[9]. Materiał był promowany teledyskami do utworów „Spacer po getcie” oraz „Morrison”. 27 lutego 2015 roku ukazał się drugi album solowy rapera pt. Chłopak z sąsiedztwa. Produkcja uplasowała się na 12. miejscu polskiej listy przebojów (OLiS). Nagrania zostały wyprodukowane przez Lema, Hirassa, GZ-a oraz Shatansky'ego. Z kolei wśród gości na płycie znaleźli się m.in. DJ Decks, Paluch, oraz AK-47. W ramach promocji albumu zostały zrealizowane wideoklipy do piosenek „Nie daj się” i „Kumple”.

ip 

Płyty, albumy

Płyty zespołu Śliwa. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Bez serca
Bez serca Śliwa
Premiera: 2021-05-21
Ocena:
Pół życia za mną
Premiera: 2021-05-21
Ocena:
Mój blues
Mój blues Śliwa
Premiera: 2021-03-16
Ocena:
Pół życia za mną
Premiera: 2021-03-15
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!