Zespoły muzyczne

Shannon

  • Data założenia: 1994
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Olsztyn
  • Gatunek: Folk
Ocena:
Czytaj więcej

Wiadomości

Brak zdjęcia
Shannon i Gendos w Łykendzie Wrocław

Już 16 listopada we wrocławskim Łykendzie, niezwykłe spotkanie legendarnego szamana z Tuwy z jednym z najciekawszych zespołów muzyki celtyckiej, czyli Gendos & Shannon.

Brak zdjęcia
Shannon

Zespół powstał w 1994 roku w Olsztynie z inicjatywy Marcina Rumińskiego (flet prosty) i Agnieszki Szwałkiewicz (instrumenty klawiszowe). Wkrótce dołączył do zespołu perkusista – Sławek Drajer. Inspiracją dla zespołu był zespół Clannad i ich sławna płyta Legend, zawierająca soundtrack z serialu „Robin Hood”.

Więcej

Spodobał Ci się zespół "Shannon"? Szukasz innych zespołów z tego samego gatunku, kraju lub roku? Zobacz: zespoły z gatunku folk, polskie zespoły muzyczne, polskie zespoły muzyczne folk, zespoły na literę S.
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!