Zespoły muzyczne

Rootwater

  • Data założenia: 2002
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Metal
Ocena:
Polska grupa metalowa, założona w 2002 roku z inicjatywy wokalisty Macieja Taffa (wcześniej m.in. w Geisha Goner i Neolithic) i gitarzysty Sebastiana Zusina (ex-Sparagmos). W muzyce grupy, oprócz potężnego brzmienia można odnaleźć wiele charakterystycznych, głównie etnicznych elementów sprawiających, że zespół należy do najbardziej oryginalnych formacji polskiej sceny. W sierpniu 2004 roku na rynek trafił debiutancki album Rootwater, zatytuło... Czytaj więcej

Wiadomości

Totem za Rootwatera
Totem za Rootwatera Warszawa

w związku z chorobą wokalisty Maćka Taffa, Rootwater nie wystąpi na RockMetal Fest. Zamiast nich na koncercie wystąpi TOTEM.

Rock Metal Fest w grudniu
Rock Metal Fest w grudniu Warszawa

19 grudnia do warszawskiej Stodoły zjadą wszyscy sympatycy polskiego metalu. Na Rock Metal Fest zaprezentują się prawdziwe gwiazdy tego gatunku.

Płyty, albumy

Limbic System
Limbic System Rootwater
Premiera: 2007
Ocena:
Legends Of Hava Nagila
Premiera: 2005
Ocena:
Under
Under Rootwater
Premiera: 2004
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!