Zespoły muzyczne

Biografia PIN historia, o zespole

Ocena:

Andrzej Lampert jest dwukrotnym laureatem "Szansy na sukces" (w 1997 i 1998 roku), absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie jako tenor studiuje śpiew klasyczny. Jest także muzykiem sesyjnym, współpracującym z wieloma artystami i producentami, między innymi z Włodzimierzem Korczem i studiem produkcyjnym Spot. Andrzej Lampert uznawany jest za jednego z najlepszych wokalistów młodego pokolenia.

Aleksander Woźniak gra na instrumentach klawiszowych, jest aranżerem i realizatorem dźwięku. Współpracował przy produkcji płyt takich gwiazd jak Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska, Edyta Bartosiewicz, Ewa Małas-Godlewska, Seweryn Krajewski, Jacek Bończyk czy Marek Torzewski.

Sebastian jest gitarzystą i muzykiem sesyjnym, który współpracował przy płytach Marka Torzewskiego, Sweet Joy i Golec uOrkiestry.

Latem 2005 roku zespół nagrywał płytę "0001" dla wytwórni EMI Polska, która ukazała się w sierpniu. Wiele wskazuje na to, że będzie to jeden z najciekawszych polskich debiutów sezonu 2005. Na pierwszym singlu grupy znalazł się utwór "Bo to co dla mnie" - pop-rockowa ballada, która ma szansę stać się przebojem lata 2005 roku.

Płyty, albumy

Płyty zespołu PIN. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Film o Sobie
Premiera: 2011-05-24
Ocena:
Muzykoplastyka
Premiera: 2008
Ocena:
0001
0001 PIN
Premiera: 2005
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!