Zespoły muzyczne

Biografia Pet Shop Boys historia, o zespole

Ocena:

"West End Girls", "Suburbia", "It's a Sin", "What Have I Done to Deserve This?", "Rent", "Always on My Mind", "Heart", "Domino Dancing" i "Go West" – takie hity światowej muzyki zna każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nagrał je jeden wykonawca - duet Pet Shop Boys.

Duet Pet Shop Boys spotkał się w... jednym z londyńskich sklepów. Najpierw muzycy postanowili tworzyć pod nazwą West End, ale wkrótce zmienili nazwę zainspirowani przez znajomych pracujących w sklepie zoologicznym.

Już w 1985 roku Pet Shop Boys stworzyli utwór "West End Girls", który niemal natychmiast stał się numerem jeden na angielskiej liście przebojów. Kolejne przeboje z debiutanckiego albumu "Please" również odniosły wielki sukces i stały się hitami na całym świecie. Szczególnie dużą popularność osiągały w tym czasie utwory "What Have I Done" i "It`s a Sin".

W następnych latach zespół szukał nowych wyzwań i inspiracji. W ten sposób powstał kolejny wielki hit. Pet Shop Boys wykonali utwór "Always On My Mind" z repertuaru Elvisa Presleya i nadali mu nowego, niepowtarzalnego brzmienia.

- Kiedy zaczynaliśmy we wczesnych latach 80. wiele gatunków muzycznych dopiero się wyłaniało. Coś takiego jak hip-hop nie było jeszcze nawet wtedy nazwane. Taką muzykę określało się mianem rapu. Nasz utwór "West End Girls" miał brzmieć jak piosenka "The Message" w wykonaniu Grandmaster Flash. W tym czasie słuchaliśmy dużo takiej muzyki – wspomina Neil Francis Tennant z Pet Shop Boys.

Kolejne produkcje Pet Shop Boys również kończyły się sukcesami. Dziś zespół ma w swoim dorobku 22 albumy. Na każdym z nich nie brakuje hitów. Popularność Pet Shop Boys zapewniają przede wszystkim autorskie piosenki oparte na rytmach dyskotekowych. To połączenie z oryginalną warstwą tekstową jest receptą na sukces brytyjskiej formacji. Zdolności muzyczne duetu są cenione także przez środowisko muzyczne na całym świecie. Z Pet Shop Boys współpracowali najwięksi z branży muzycznej: Dusty Springfield, Liza Minnelli, Patsy Kensit, Kylie Minogue, Electronic, Tina Turner, Madonna, David Bowie czy Robbie Wiliams.

- Co ciekawe, nasza wytwórnia płytowa nigdy nie miała presji na sprzedaż albumów, czy miejsca na listach przebojów. Ta presja płynęła zawsze od nas – mówią członkowie Pet Shop Boys.

Za każdym razem, gdziekolwiek się pojawią, są witani z dużym entuzjazmem. Śmiało można powiedzieć, że przez ponad trzy dekady ich muzyka obiegła cały świat. Występują nie tylko w największych ośrodkach na świecie, ale grają także na największych festiwalach i w trakcie najbardziej znaczących wydarzeń. Dla przykładu w 2012 roku zespół Pet Shop Boys wziął udział w ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Imponująca jest również tegoroczna trasa koncertowa, na której znajduje się aż 18 światowych stolic.

Obecnie fani Pet Shop Boys z dużą niecierpliwością czekają na nową płytę zespołu "Electric", która już wkrótce ma trafić do sklepów. Czy przyniesie ona kolejne hity w wykonaniu londyńskiego duetu, które już wkrótce obiegną rozgłośnie radiowe na całym świecie?

Płyty, albumy

Płyty zespołu Pet Shop Boys. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Hotspot
Hotspot Pet Shop Boys
Premiera: 2020-01-24
Ocena:
Electric
Electric Pet Shop Boys
Premiera: 2013-07-15
Ocena:
Elysium
Elysium Pet Shop Boys
Premiera: 2012-09-17
Ocena:
Yes
Yes Pet Shop Boys
Premiera: 2009-03-18
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja