Zespoły muzyczne

Biografia OneRepublic historia, o zespole

Ocena:

Amerykańska grupa OneRepublic to jeden z zespołów, które powstały na fali fascynacji twórczością Coldplay, w których muzyce ważną rolę odgrywają pianino oraz emocjonalny wokal połączone z zaangażowanymi tekstami w stylu U2.
Zespół OneRepublic został założony w roku 2004 w Colorado Springs przez wokalistę, pianistę i gitarzystę Ryana Teddera oraz gitarzystę Zacha Filkinsa. Duet wkrótce opuścił rodzinne miasto i przeniósł się do Los Angeles. Tam dołączyli do nich klawiszowiec Drew Brown, basista i wiolonczelista Brent Kutzle oraz perkusista Eddie Fisher.

Zespół podpisał kontrakt z należącą do SonyBMG Columbią, jednak nie nagrał dla niej żadnej płyty. Następnie zmienił wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group. Z frontman OneRepublic Ryan’em Tedder’em już wcześniej współpracował Timbaland (założycielem Mosley), jednak zespół zwrócił na siebie uwagę kiedy sławny producent zamieścił remix ich ballady „”Apologize”” na swojej płycie „Timbaland Presents Shock Value” wiosną 2007 roku. Siedem miesięcy później, w listopadzie, ukazał się debiutancki album OneRepublic - „Dreaming Out Loud”.

17 listopada 2009 r. wydali drugi album o nazwie „Waking Up”. Zarówno pierwszy singiel („All the Right Moves”), jak i kolejny („Secrets”) szybko wdzierają się na szczyty list przebojów.

Płyty, albumy

Płyty zespołu OneRepublic. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Human
Human OneRepublic
Premiera: 2020-12-31
Ocena:
Oh My My (Deluxe Edition)
Premiera: 2016-10-07
Ocena:
Native
Native OneRepublic
Premiera: 2013-03-26
Ocena:
Waking Up
Waking Up OneRepublic
Premiera: 2009-11-17
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!