Zespoły muzyczne

Biografia Natural Mystic historia, o zespole

  • Data założenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Sosnowiec
  • Gatunek: Reggae
Ocena:

Nowe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim całkiem inne instrumentarium. Elektryczne gitary ustąpiły miejsca akustycznym, akordeon zastąpił klawisze, a miejsce basu zajął dużo większy kontrabas. Efekt jest piorunujący! Żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób! Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, które zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina. Zespól Natural Mystic powstał w 2001 roku w Sosnowcu. Od początku jest postrzegany jako formacja reggae’owa, jednak jak mówią sami muzycy - nie chcą dać się zamknąć w jakiejkolwiek szufladce. Potwierdził to debiutancki album grupy „Quasi-Milieu”, który okazał się w 2007 roku. Na tym albumie reggae'owe inspiracje współistnieją z szeroką gamą gatunków i muzycznych eksperymentów. Mamy tutaj wycieczki w stronę dubu, eksperymenty brzmieniowe, elementy jazzu, czy rockowe gitarowe riffy. Wynika to z charakterów członków i różnorodności ich inspiracji. Niektórzy muzycy NM współtworzą również grupy: Searching For Calm, 100 Tvarzy Grzybiarzy, Yapko, 52um, Say Yardee. Pomysł akustycznego grania narodził się wiosną 2009. Po zagraniu pierwszego koncertu , akustyczne granie zostaje głównym celem zespołu. Po roku od tego czasu grupa weszła do studia aby zarejestrować materiał na płytę, na której usłyszymy dwa utwory z pierwszej płyty w akustycznych aranżach, kilka nowych piosenek, a także nigdy nie nagrywane starsze utwory zespołu ale oczywiście w wersjach akustycznych. Materiał na płytę został zarejstrowany w studio Radioaktywni (jednym z najlepszych w Polsce) w Częstochowie pod okiem Adama Celińskiego. Obecnie trwa miksowanie materiału. Płyta ukaże się na wiosnę 2011.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Natural Mystic. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Medycyna Ostateczna
Medycyna Ostateczna Natural Mystic
Premiera: 2014-07-31
Ocena:
Quasi–milieu
Quasi–milieu Natural Mystic
Premiera: 2007-03-23
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!