Zespoły muzyczne

Biografia Muse historia, o zespole

Ocena:

Muse - brytyjski zespół rockowy powstały w 1994 roku w Teignmouth w Devon. Zespół założyli trzej przyjaciele, znudzeni spokojnym życiem na prowincji: Matthew Bellamy (gitara, wokal), Christopher Wolstenholme (bas) i Dominic Howard (perkusja). Swój pierwszy zespół, Gothic Plague, założyli jako 13-latkowie, następnie nazwy zmieniały się na Fixed Penalty i Rocket Baby Dolls, aby w 1997 roku pozostać przy Muse.


Wkrótce ukazała się pierwsza EP-ka grupy, zatytułowana „Muse”, a rok później światło dzienne ujrzała kolejna - „Muscle Museum”. Po bardzo udanej serii koncertów trio podpisało kontakt z Maverick Records. Pod koniec 1999 roku ukazał się debiutancki album zespołu, „Showbiz”, pilotowany singlami „Cave” i „Uno”.


Dwa lata później premierę miała druga płyta Muse - „Origin of Symmetry” - zawierająca przebój „Hyper Music”. Natomiast po niespełna roku na rynku pojawiło się dwupłytowe wydawnictwo koncertowe „Hullabaloo”.


W roku 2002, po zakończeniu wyczerpującej trasy koncertowej i występach na festiwalach w Reading i Leeds, muzycy Muse uruchomili własne studio nagraniowe w Londynie i zaczęli pisać utwory na album „Absolution”, który ukazał się jesienią 2003 roku.


Kolejna, lżejsza i mniej mroczna płyta zespołu, zatytułowana „Black Holes and Revelations”, została wydana latem 2006 roku.


We wrześniu 2009 roku Muse wydali najnowszy album, zatytułowany „The Resistance”, który był promowany przez singiel „Uprising’ i wydany wcześniej utwór „United States of Eurasia”.


17 maja 2010 przyniósł singiel promujący film The Twilight Saga: Eclipse., „Neutron Star Collision (Love Is Forever)”.


1 Października 2012 ukaże się 6ty studyjny album pt. The 2nd Law, poprzedzony singlami Survival(który został również oficjalną piosenką Olimpiady 2012) oraz Madness. Pierwsze utwory z albumu można było usłyszeć przy koncercie w Kolonii 20 Września 2012 - w internecie zawrzało.

Zespół zadziwia krytykę niesamowitym brzmieniem, różnorodnością utworów i doborem instrumentów. Łączy rock alternatywny, rock progresywny, muzykę klasyczną i elektronikę, określając nowy podgatunek.

Muse pojawili się w Polsce dwukrotnie - 30 czerwca 2007 roku na Heineken Open’er Festival w Gdyni i 21 sierpnia 2010 roku na Coke Live Music Festival w Krakowie. Zespół zawita również 23 listopada 2012 roku w Łódzkiej Atlas Arenie.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Muse. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Simulation Theory
Premiera: 2018-11-09
Ocena:
Drones
Drones Muse
Premiera: 2015-06-08
Ocena:
The 2nd Law
Premiera: 2012-09-17
Ocena:
The Resistance
Premiera: 2009-09-14
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja