Zespoły muzyczne
London Grammar fot.: Crowns & Owls (Materiały prasowe) London Grammar

Biografia London Grammar historia, o zespole

Ocena:

Historia tego angielskiego tria nie jest długa i choć przez wielu uważana może być za typową, warto pamiętać, że właśnie z takich niepozornych zalążków rodziły się gwiazdy wielkiego formatu.
Hannah, Dan i Dot poznali się na uniwersytecie w Nottingham, w typowo studenckich, zawiłych okolicznościach towarzyskich – podczas organizowania randki. Jedno znało drugiego, drugie znało trzeciego, pojamowali wspólnie i tak narodził się London Grammar.
 
Po zorganizowaniu kilku występów w lokalnych klubach, zainteresowała się nimi wytwórnia Metal & Dust Recordings, zapraszając trio do współpracy. Ich pierwszy singiel – Hey Now, pochodzący z EPki Metal & Dust (luty 2013) podbił muzyczne serca bloggerów i słuchaczy amatorskich stacji radiowych, którzy dopatrzyli się w London Grammar następców takich gwiazd jak The XX czy Florence and the Machine. Na czerwiec zapowiadana jest także premiera EPki Wasting My Young Years, zawierającej utwór tytułowy a także garść jego remiksów. Tym, co budzi największe zaufanie do wciąż początkującej przecież grupy, jest niewątpliwa świeżość i szczerość oferowanej muzyki. Dzięki prywatnej zażyłości, znajdującej bardzo wyraźne odzwierciedlenie w tworzonych wspólnie piosenkach, udało im się zapewnić fanów, jak i nowo pozyskiwanych słuchaczy, iż warto czekać na debiutancki krążek, który przyniesie z sobą jeszcze więcej kojących, indiepopowych dźwięków.

Płyty, albumy

Płyty zespołu London Grammar. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Californian Soil
Californian Soil London Grammar
Premiera: 2021-04-09
Ocena:
nowość Lose Your Head
Lose Your Head London Grammar
Premiera: 2021-01-08
Ocena:
If You Wait
If You Wait London Grammar
Premiera: 2014-01-14
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!