Zespoły muzyczne

Biografia Lao Che historia, o zespole

  • Data założenia: 1999
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Płock
  • Gatunek: Rock
Ocena:

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Kilkanaście lat na scenie zaowocowało błyskotliwym i różnorodnym materiałem.

Oto jak Lao Che podsumowują swoją bytność na polskiej scenie rockowej:

Na płycie Gusła, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów.

Pomysł na drugą płytę zespołu Powstanie Warszawskie pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą Gusła. W połowie 2003 roku zespół zaczął tworzyć muzykę, która ma odzwierciedlać 10 obrazów (najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń). Do nagarań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających lata 60-tę czy nawet lata 30-ste.

Trzecia płyta ukazuje nasze zainteresowania samym muzykowaniem - stąd zupełnie inna aura otacza całą produkcję, jej przygotowywanie, kompozycję i realizację.  Inspirowani po części muzyką cyrkową, a i również starymi polskimi kreskówkami przywołaliśmy radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. Teksty groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty Gospel oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości. 

Prąd Stały / Prąd Zmienny - tym razem naprawdę bez konceptu. Każda piosenka to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Zespól położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Lao Che. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Wiedza o społeczeństwie
Premiera: 2018-02-16
Ocena:
Dzieciom
Dzieciom Lao Che
Premiera: 2015-03-04
Ocena:
Koncerty w Trójce. Volume 10
Premiera: 2013-12-09
Ocena:
Soundtrack
Soundtrack Lao Che
Premiera: 2012-10-17
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja