Zespoły muzyczne

Biografia Kwiat Jabłoni historia, o zespole

  • Data założenia: 2018
  • Kraj: Polska
  • Gatunek: Pop
Ocena: 5

Zespół tworzy rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, a sama grupa oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. Ich ojcem jest Kuba Sienkiewcz. Wcześniej rodzeństwo występowało w grupie Hollow Quartet, z którą wydali dobrze przyjęty album Chodź ze mną i wystąpili w telewizyjnym talent show Must Be the Music. Tylko muzyka. Do sierpnia 2018 ich debiutancki utwór Dziś późno pójdę spać zanotował dwa miliony wyświetleń w serwisie YouTube, do lutego 2019 uzyskał blisko pięć milionów wyświetleń. W październiku 2018 ukazał się drugi singiel zespołu pt. Niemożliwe.

1 lutego 2019 ukazał się ich pierwszy studyjny album pt. Niemożliwe, który w ciągu pierwszego tygodnia uplasował się na 7 pozycji list sprzedaży OLiS. Ich utwory znalazły się także między innymi na listach przebojów Programu III Polskiego Radiaoraz Radia Warszawa.

W marcu 2019 zespół uplasował się na 3. miejscu w drugiej edycji plebiscytu Sanki 2019 na najciekawsze nowe twarze polskiej sceny muzycznej organizowanym przez Gazetę Wyborczą , a w lipcu wystąpił na małej scenie na Pol'and'Rock Festival, gdzie ich koncertu słuchało kilka tysięcy osób.

ip

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kwiat Jabłoni. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
niemożliwe
niemożliwe Kwiat Jabłoni
Premiera: 2019-02-01
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja