Zespoły muzyczne

Biografia Konopians historia, o zespole

  • Data założenia: 1996
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Czeladź
  • Gatunek: Reggae
Ocena:

KoNoPiAnS gra od 1996 roku. Swoją muzykę określają jako 'Old.School.Reggae! nawiązując nie tylko do początków reggae w Polsce lecz jako jeden z pierwszych zespołów w kraju gra mixture EarlyReggae, Rocksteady, Ska utrzymaną w klasycznym jamajskim stylu, brzmienu i inspiracji... Swoją działalność opierają przede wszystkim na koncertowaniu (8 lat bez wydawnictwa) -co jest ich główną domeną, słyną bowiem z energicznych i żywiołowych koncertów przepełnionych improwizają i dobrą zabawą. Na koncie mają ponad 260 koncertów w Polsce a także na Ukrainie, Słowacji, Niemczech.

Zagrali obok New York Ska Jazz Ensemble, Mark Foggo Skasters, a także wiele niezapomnianych imprez klubowych, plenerowych oraz charytatywnych w tym na rzecz WOŚP,oraz koncert w Polskim Radio Katowice.Na swoim koncie wydawniczym mają: singiel 'Quantalaya' (2oo4) wydany własnym sumptem pod szyldem ZSR.R (Zagłębiowska Scena Reggae. Records), który zebrał wiele pozytywnych recenzji i przyczynił się do zagrania KoNoPiAnS na Przystanku Woodstock w 2oo5r. Wydany w limitowanej ilości 1000 sztuk rozszedł się w szybkim tempie,uwór 'Słoneczko!' stał się znakiem rozpoznawczym zespołu grywanym min. przez Włodka Kleszcza w audycjach radiowych w 2oo6r KoNoPiAnS z okazji 10 urodzin nagrywa swoją pierwszą oficjalną płytę pt 'OneWay', w której nagraniu udział wziął Robert Brylewski - legenda polskiego Undergroundu - założyciel min. Izraela, BrygadyKryzys. Dzięki tej współpracy KoNoPiAnS osiąga piękny moment 'kiedy to uczeń spotyka się z mistrzem.' i realizuje swoje motto: 'Spełniają się marzenia, dla marzeń nie ma zagrożenia'. Wydawcą płyty zostaje firma RockersPublishing. 'OneWay' zbiera dobre recenzje i jest ogólnodostępna na rynku muzycznym. Zespół dalej koncertuje, pracując w międzyczasie nad kolejną płytą KoNoPiAnS pochodzi z Czeladzi a obecny skład tworzą muzycy Zagłębiowskiej Sceny - pierwszej w Polsce stajni zespołów z gatunku Ska, EarlyReggae, Rocksteady.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Konopians. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
eSTiOuPi
eSTiOuPi Konopians
Premiera: 2011-01-01
Ocena:
One Way
One Way Konopians
Premiera: 2006-11-30
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!