Zespoły muzyczne

Biografia Kombii historia, o zespole

  • Data założenia: 2003
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Pop
Ocena:

Wiosną 2003 roku, trzech członków legendarnego Kombi: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta postanowiło powołać do życia formację pod nazwą KOMBII.

Wiosną 2003 roku, trzech członków legendarnego Kombi: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta postanowiło powołać do życia formację pod nazwą KOMBII. 

Chociaż z wielu przyczyn zabrakło w nowym składzie czwartego założyciela Kombi: Sławomira Łosowskiego, grupa zamierzała nawiązywać stylistycznie i artystycznie do dokonań Kombi z lat 1976 - 1992. Podstawowym celem KOMBII jest jednak tworzenie nowego repertuaru, nagrywanie nowych płyt i koncertowanie. 

Po dwóch miesiącach pracy zespół stworzył nowy program oparty na znanych przebojach takich jak: ”Hotel twoich snów”, „Linia życia”, ”Nasze rendez vous”, ”Nie ma zysku”, ”Kochać cię za późno”, ”Black and white” w zmienionych, nowych aranżacjach. 

Pierwszym publicznym występem KOMBII był koncert w amfiteatrze w Wiśle, specjalnie na zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następnie zespół wziął udział w finale „Szansy na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

11 lipca 2003 odbył się wielki inauguracyjny koncert w Operze Leśnej w Sopocie, transmitowany przez TVP2. 

Sezon lato-jesień 2003 wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski, podczas której KOMBII było niezwykle entuzjastycznie przyjmowane zarówno przez starych, jak i nowych fanów. 

Na przełomie 2003-2004 zespół rozpoczął pracę nad tworzeniem nowego, premierowego materiału na nową płytę. W tym czasie nawiązał współpracę ze znanym producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (laureat Fryderyka 2003). 25 października 2004 ukazała się płyta KOMBII „c.d.” na której znalazły się takie hity, jak „Sen się spełni” i „Pokolenie”. 

15 czerwca 2007 roku na rynek trafił, nowa płyta zespołu Ślad. Znalazło się na niej 11 premierowych utworów autorstwa zespołu.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Kombii. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość Minerał życia
Premiera: 2021-01-19
Ocena:
BIAŁE ŚWIĘTA
Premiera: 2020-12-04
Ocena:
Przetrwamy
Przetrwamy Kombii
Premiera: 2020-08-19
Ocena:
Ochronię nas
Ochronię nas Kombii
Premiera: 2020-06-19
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!