Zespoły muzyczne

Biografia Karolina Lizer historia, o zespole

  • Data założenia: 2020
  • Kraj: Polska
  • Gatunek: Pop
Ocena:

Karolina Lizer to młoda wokalistka, klawesynistka i pianistka. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej przy Teatrze Roma. Swe umiejętności doskonaliła na współpracując m.in. z grupą teatralną „Meandry”. Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki.  Piosenką „Kiedy znów zakwitną białe bzy" zdobyła I wyróżnienie w 7. odcinku programu "Szansa na Sukces. Opole 2020 ". Z utworem „Aksamitnie” wystąpiła na KFPP w Opolu w 2020 roku. W tym samym roku ukazał się jej singiel „Jedna”, który był nagrodą w konkursie dla młodych wokalistów „Wolna Scena Karrot”. Specjalnie dla niej tekst napisał Pablopavo a muzykę stworzyli Patryk Kraśniewski oraz Lena Romul.

Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień.  Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego,  l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia, II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Łucji Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory, nagrodę ZASP  za najlepszą interpretacje Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 2020 r.

ip

Płyty, albumy

Płyty zespołu Karolina Lizer. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość Lśniąca. Łąkowe historie…
Premiera: 2021-09-08
Ocena:
Ptasi lot
Ptasi lot Karolina Lizer
Premiera: 2021-07-29
Ocena: 5
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!