Zespoły muzyczne

Biografia In Flames historia, o zespole

  • Data założenia: 1990
  • Kraj: Szwecja
  • Miasto: Göteborg
  • Gatunek: Metal
Ocena:

Szwedzka grupa metalowa In Flames została założona w 1990 roku przez Jespera Strömblada. Artyści grają melodic death metal, obfitujący w gitarowe solówki, melodyjne riffy i growl ze wstawkami czystego wokalu. Spośród wszystkich muzyków przewijających się przez In Flames do tej pory dotrwał jedynie Strömblad.

Pierwszym albumem, który pojawił się dopiero w 1994 był „Lunar Strain”. Zespół nie miał wtedy jeszcze wokalisty, Jesper zaprosił więc Mikaela Stanne’a z grupy Dark Tranquillity, by pomógł przy tworzeniu płyty. Wydawnictwo przypadło do gustu środowiskom metalowym.

Jednak dopiero minialbum „Subbteranean” stał się przełomem w ich karierze i pomógł w wydostaniu się z podziemnego rynku. Dzięki temu In Flames podpisali kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast, pod której skrzydłami znajdują się do tej pory.

Kolejna płyta – „The Jester Race” – okazała się światowym hitem. Na grupę zaczęły zwracać uwagę Europa i Japonia, a Flamesi ruszyli w trasę koncertową z Samael, Grip Inc. oraz Kreator. Po kolejnych zmianach składu na rynku pojawił się krążek „Colony” i właśnie on przypieczętował obecność zespołu na światowym rynku muzycznym. Każdy koncert odbywał się przy pełnych salach, a fani byli zachwyceni.

W sierpniu 2000 roku, po latach koncertowych sukcesów, grupa wydała album „Clayman”, który świetnie radził sobie na rynku i przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt. Zespół radził sobie coraz lepiej – koncertował z takimi grupami jak Dream Theater, Slipknot, Testament, Methods Of Mayhem, American Head Charge oraz Down The Sun.

W roku 2003 In Flames byli nominowani do nagrody w kategorii zespół roku oraz za album „RTR” (Rockbjörnen). Zwyciężyli także w głosowaniu organizowanym przez szwedzki MANIFEST jako najlepszy zespół koncertowy.

W 2005 In Flames nagrali swój ósmy już album – "Come Clarity" – który sprzedał się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 400 tysięcy sztuk. Utwór "Take This Life" otwierający płytę został użyty jednej z gier komputerowych, która sprzedała się w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy.

W 2008 roku ukazał się album "A Sense of Purpose". Następcę wielokrotnie nagradzanego longplaya "Come Clarity" wyprodukowano w goeteborskim studiu "IF". Przy rejestracji wokali pomocną dłoń do grupy wyciągnął Daniel Bergstrand, który w tej materii współpracował ze Szwedami na trzech poprzednich albumach.

Do rodzimego studio zespół powrócił dwa lata później by nagrać materiał na kolejną płytę, "Sounds Of A Playground Fading". Na albumie znalazło się 13 kompozycji, utrzymanych w duchu melodyjnego metalu o nowoczesnym brzmieniu. Tym razem za produckcję odpowiadał Roberto Laghi. Dziesiąta płyta zespołu jest zarazem pierwszą bez gitarzysty Jespera Strömblada, współzałożyciela In Flames, byłego muzyka Ceremonial Oath, znanego także z Hammerfall, Sinergy czy Dimension Zero. Na albumie zastąpił go Niclas Engelin z formacji Engel. To także pierwsza płyta In Flames w barwach Century Media Records. Wcześniej, przez lata, grupa związana była z firmą Nuclear Blast.

Płyty, albumy

Płyty zespołu In Flames. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Battles
Battles In Flames
Premiera: 2016-11-11
Ocena:
Siren Charms
Siren Charms In Flames
Premiera: 2014-09-02
Ocena:
Suonds of a Playground Fading
Premiera: 2011-06-15
Ocena:
A Sense of Purpose
A Sense of Purpose In Flames
Premiera: 2008-04-01
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!