Zespoły muzyczne

Biografia Iluzjon historia, o zespole

Ocena:

W połowie lat 90. Michał Dziadosz, postanowił założyć zespół grający art rock. Iluzjon powstał 15 października 2000 roku. Początkowo był duetem, domowo - studyjnym projektem, który realizował pomysły w wolnych chwilach. W 2001 Iluzjon, w składzie Michał Dziadosz (wokal, programowanie, instrumenty klawiszowe, gitara), Mateusz Książek (gitara), zakończył prace nad swoim pierwszym demo "China Blue". Rok później, z gościnnym udziałem klawiszowca Wojtka Jankowskiego, zespół nagrał drugie nieoficjalne CD "Urban Legends".

W następnym roku Mateusza Książka zastąpił Paweł Sierakowski, z którym Michał Dziadosz nagrał "Oficjalne Demo 2003". W tym właśnie czasie Iluzjon przeobraził się ze projektu studyjnego w prawdziwy zespół. Do muzyków dołączył grający na perkusji Grzegorz Nowak. Przez zespół przewinęło się jeszcze kilku muzyków. Od czerwca 2004 Iluzjon jest triem. Wydane rok wcześniej "Oficjalne demo 2003" cieszyło się sporym zainteresowaniem w kręgach fanów rocka progresywnego, co bez wątpienia dało muzykom silniejszą motywację do dalszej intensywnej pracy.

W początkach lata 2004 r. Iluzjon zaczął nagrywać swoją debiutancką płytę. Procesu zmiksowania i masteringu podjął się Carlos Po w swoim londyńskim studiu. Tak powstała pierwsza, oficjalna płyta zespołu. Premiera miała miejsce w czerwcu 2005. Płyta została zauważona przez dziennikarzy radiowych, wspominano o niej w audycjach m.in. Noc muzycznych pejzaży Piotra Kosińskiego, Mały Leksykon Wielkich Zespołów Artura Chachlowskiego).

W roku 2005 z zespołu odszedł Paweł Sierakowski. W grudniu 2005 Iluzjon zagrał koncert w sali widowiskowej DK Stokłosy; był to ostatni spektakl z udziałem Pawła Sierakowskiego. Pod koniec marca 2006 do zespołu dołączył gitarzysta Sławomir Jaros. W maju 2006 zespół pojawił się w TVP3 w programie Jacka Majewskiego "Muzyka na żywo", gdzie muzycy udzielili wywiadu i zagrali mały koncert.

Pod koniec maja 2006 Iluzjon wystąpił w Mellinie Praskiej w ramach I Praskiego Przeglądu Twórczości Ryśka Riedla. Zespół zagrał wraz z takimi wykonawcami jak Atmosphere i Valdi Moder. W 2006 Iluzjon dał bardzo dużo koncertów. Pod koniec czerwca 2006 w kioskach pojawił się Mystic Art. Nr 3 2006, w którym znalazł się wywiad z zespołem oraz recenzja płyty "City Zen".

W lato 2006 Iluzjon podpisał kontrakt wydawniczy - Mystic Production. 1 września 2006 ukazała się składanka "We will rock your mind up" wydawnictwa Equlibrecords, na której znalazły się dwa utwory Iluzjon - "Now" oraz "If". Jesień 2006 wypełniły nie tylko prace nad drugim krążkiem. To także czas koncertów, między innymi u boku Artrosis i Kamiennych Ogrodów.

W końcu zimy 2007 Iluzjon opuścił studio. Krążek"(no phantoms in)" ukazał się w środku wiosny.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Iluzjon. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Silent Andromeda
Premiera: 2009-01-26
Ocena:
No phantoms in
No phantoms in Iluzjon
Premiera: 2007
Ocena:
City Zen
City Zen Iluzjon
Premiera: 2005
Ocena:
Zobacz również