Zespoły muzyczne

Biografia Gojira historia, o zespole

  • Data założenia: 1996
  • Kraj: Francja
  • Miasto: Bayonne
  • Gatunek: Metal
Ocena:

Gojira to francuski zespół grający progresywny metal. Trudno jednak jednoznacznie określić ich styl, gdyż pomimo dominującego brzmienia death/thrash metalowego, muzycy wprowadzają do swej muzyki dużo przestrzeni - zarówno lirycznej jak i muzycznej. Charakterystyczną cechą muzyki Gojira są elementy budujące atmosferę oraz utwory instrumentalne. Wokalizy Joe Duplantiera określane są jako z pogranicza punkowego krzyku i metalowego growlu.
Zespół został założony w 1996 roku przez dwójkę braci: Joe (gitara) i Mario Duplantier (perkusja). W skład zespołu wchodzą także: Christian Andreu (gitara) i Jean-Michel Labadie (bas).

Tematy jakie porusza zespół Gojira w dużej części dotyczą ekologii (np. „Global Warming” z płyty „From Mars to Sirius” ).

Płyty, albumy

Płyty zespołu Gojira. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Fortitude
Fortitude Gojira
Premiera: 2021-04-30
Ocena:
Magma
Magma Gojira
Premiera: 2016-06-17
Ocena:
L‘Enfant Sauvage
Premiera: 2012-06-25
Ocena:
The Flesh Alive
Premiera: 2012-06-06
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!