Zespoły muzyczne

Biografia Enter Shikari historia, o zespole

Ocena:

Enter Shikari, logotyp z użyciem liter z alfabetu greckiego, na zasadzie tylko ich podobieństwa do znaków łacińskich: ΣΠTΣR SHΦKΔRΦ.
Grupa powstała w 2003 roku w St. Albans w hrabstwie Hertfordshire w Anglii. Członkami zespołu są Roughton „Rou” Reynolds (wokal, klawisze), Liam „Rory” Clewlow (gitara), Chris Batten (bas) i perkusista Rob Rolfe. Ich muzyka to ciekawa mieszanka Post- hardcore’u, rocka progresywnego i klubowych brzmień elektronicznych. Wcześniej grupa nosiła kolejno nazwy Bleach, Elemental, Hybryd. Nazwa zespołu wzięła się od imienia łodzi krewnego jednego z członków - „Shikari” (shikari - [hind.] myśliwy).

Ich pierwszy singiel ukazał się 30 października 2006 roku i zawierał utwory „Sorry You’re Not A Winner” oraz „Ok! Time For Plan B”. Singiel został wydany w liczbie 1000 kopii. 13 stycznia 2007 wydali swój pierwszy oficjalny singiel zawierający wcześniej wspomniane utwory. Odniósł on duży sukces w Wielkiej Brytanii i zajął 146 miejsce na liście Download Chart.

Następny singiel zespołu ‘Anything Can Happen” ukazał się 5 marca 2007 roku, a ich pierwsza płyta długogrająca została wydana 19 marca i nosi tytuł „Take To The Skies”.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Enter Shikari. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
A Flash Flood of Colour
A Flash Flood of Colour Enter Shikari
Premiera: 2012-01-16
Ocena:
Common Dreads
Common Dreads Enter Shikari
Premiera: 2009-06-15
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!