Zespoły muzyczne

Biografia EastWest Rockers historia, o zespole

  • Data założenia: 2004
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Opole
  • Gatunek: Reggae
Ocena:

Grający raggamuffin zespół EastWest Rockers powstał w listopadzie 2004 roku w Opolu z inicjatywy Kuby 1200. Wcześniej był on aktywnym działaczem ekologicznym. Pięć lat spędził na zagranicznych wojażach - w Holandii, Norwegii i Hiszpanii. W Kraju Tulipanów Kuba zaczął organizować nielegalne imprezy z udziałem soundsystemów, tam też poznał tajniki realizacji dźwięku.

Ta wiedza bardzo przydała się, gdy Kuba wrócił do Polski i zajął się organizowaniem imprez muzycznych w Opolu i w innych miastach. "Jako małolat słuchałem bardziej punkowych tematów, by potem zagłębić się w muzykę hip-hop, jungle i drum'n'bass. W Holandii, gdzie mieszkałem parę lat, na jungle'owych imprezach poznałem pierwszych rastafarian, kontakty z nimi pozwoliły mi bardzo mocno poznać tę kulturę i muzykę reggae. To muzyka, która jak żadna inna opisuje wszystkie życiowe sytuacje: dobre i złe, opowiada o miłości i o problemach biedoty, daje wskazówki, jak żyć i daje wskazówki taneczne. Stąd chyba ta muzyka ma tyle miejsca w moim życiu" - mówił w rozmowie z Muzyka.onet.pl.

Na jego głowie jest biznesowa i logistyczna strona działalności EastWestRockers oraz nagłaśnianie koncertów opolskiej Papriki Korps i paru innych artystów. "Moja głowa w tym, żeby zagrać wszędzie tam gdzie nas chcą, ale żeby nie musieć godzić się na warunki, które są poniżej naszego poziomu" - tłumaczy.

W pierwszym składzie EastWestRockers poza Kubą 1200 byli wokaliści Grizzlee i Cheeba oraz VJ i selektor JahLaptop. Zespół dość szybko zdobył popularność w Polsce. Był zapraszany na coraz większe imprezy, z czasem zaczął też występować na festiwalach reggae poza ojczyzną. Rok po powstaniu grupy dołączył do niej charyzmatyczny wokalista Ras Luta.

EastWestRockers związali się w wytwórnią Karrot Kommando, której nakładem w połowie 2006 roku ukazał się pierwszy singel "Bless Ya / Wielka Energia", a pod koniec tego samego roku debiutancki krążek "Ciężkie czasy", intensywnie promowany na koncertach.

Współpraca z Karrot Kommando zakończyła się na pierwszej płycie. Później opolska formacja podpisała kontrakt z kojarzoną ze sceną hiphopową wytwórnią Prosto. W studiu Contrabanda EastWestRockers zarejestrowali materiał na drugi album, który pod tytułem "Jedyna broń" ukazał się 20 grudnia 2008 roku. Później tradycyjnie było dużo koncertów, ale także gościnne występy u innych wykonawców, choćby Sidneya Polaka, Maleo Reggae Rockers, czy Lilu.

"Nasza droga to wiara w opatrzność Bożą, determinacja, talent, wiara w sukces i bezkompromisowość - zawsze! Od zawsze szanujemy naszą publikę, gramy bardzo dużo koncertów, by ciągle być z naszymi ludźmi i podnosić ich na duchu" - wyjaśnia credo formacji Ras Luta.

Płyty, albumy

Płyty zespołu EastWest Rockers. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Eastwest.FM
Eastwest.FM EastWest Rockers
Premiera: 2011-10-08
Ocena:
Jedyna Broń
Jedyna Broń EastWest Rockers
Premiera: 2008-12-13
Ocena:
Cieżkie czasy
Cieżkie czasy EastWest Rockers
Premiera: 2007
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!