Zespoły muzyczne

Biografia Dr Misio historia, o zespole

  • Data założenia: 2010
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Warszawa
  • Gatunek: Rock
Ocena:

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika - aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogówka") oraz z roli managera legendarnej Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem".

Arek wyreżyserował m.in. teatralnego "Jeźdźca burzy" z muzyką The Doors i debiutancką fabułę "Prosta historia o miłości" - Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych. Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu "Dr Misio" pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej "Nike" - Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami również zaprzyjaźnionego poety, wielokrotnie nominowanego do Literackiej Nagrody "Nike", laureata "Paszportu Polityki"), dziennikarza & muzyka - Marcina Świetlickiego. Debiutancki album, zatytułowany "Młodzi" ukazał się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska. Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Dr Misio. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość Znikam
Znikam Dr Misio
Premiera: 2023-08-04
Ocena:
Wędrowiec
Wędrowiec Dr Misio
Premiera: 2023-06-15
Ocena:
Strach XXI wieku
Strach XXI wieku Dr Misio
Premiera: 2020-10-09
Ocena:
Zmartwychwstaniemy
Premiera: 2017-05-12
Ocena:
Polecamy
Zobacz również
Popularne
Buka prezentuje album "Po drugiej stronie lustra 2023" [WIDEO]

Album ten to muzyczno-liryczna reprodukcja.

Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]
Martin Garrix łączy siły z Lloyiso [WIDEO]

Niesamowity duet i ich najnowsze dzieło.