Zespoły muzyczne

Biografia Dir En Grey historia, o zespole

  • Data założenia: 1997
  • Kraj: Japonia
  • Miasto: Osaka
  • Gatunek: Metal
Ocena:

Dir En Grey (stylizowane na DIR EN GREY, wcześniej Dir en greyjapoński zespół rockowy powstały 2 lutego 1997 roku w wyniku rozpadu grupy La:Sadie's w Tokio. Podczas gdy skład grupy od początku pozostał niezmienny, liczne stylistyczne zmiany sprawiły, że ciężko określić gatunek granej przez nich muzyki (jednakże najczęściej podstawą jest rock). Pierwotnie byli częścią japońskiej sceny visual-kei, jednak w ostatnich latach zdecydowali się zrezygnować z ekscentrycznego ubioru.

Nazwa zespołu składa się z trzech słów, każde wzięte z innego języka. „Dir” z niemieckiego, „en” z francuskiego oraz „grey” z angielskiego. Kaoru utrzymuje, iż Dir En Grey znaczy szara moneta. Innym tłumaczeniem tej nazwy może być: tobie w szarości. Fani, mówiąc o grupie, zamiast pełnej nazwy używają często wyrażeń Deg oraz Diru.

Dir En Grey grali w AzjiEuropie i Ameryce Północnej. Magazyn Billboard na międzynarodowej stronie dla fanów napisał, że zespół „przekroczył językową barierę w Stanach Zjednoczonych poprzez muzykę” i „zdobywa publiczność bez śpiewania po angielsku”.

ip

Płyty, albumy

Płyty zespołu Dir En Grey. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
nowość PHALARIS
PHALARIS Dir En Grey
Premiera: 2022-06-15
Ocena:
The Insulated World
The Insulated World Dir En Grey
Premiera: 2018-09-26
Ocena:
Uroboros
Uroboros Dir En Grey
Premiera: 2008-11-11
Ocena:
The Marrow of a Bone
The Marrow of a Bone Dir En Grey
Premiera: 2007-02-07
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!