Zespoły muzyczne

Biografia CETI historia, o zespole

Ocena:

Zespół Ceti powstał 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka, wokalisty zespołu Turbo oraz Marii Wietrzykowskiej. Nazwa Ceti pochodzi od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence).

Na pierwszej płycie, nagranej w składzie: Grzegorz Kupczyk (śpiew, gitara basowa), Marihuana (instrumenty klawiszowe), Andrzej Łysów (gitara), Jacek Jabłoński (perkusja), gościnnie wystąpił Czesław Niemen. W początkowych latach istnienia zespołu przyniósł m.in. stworzenie płyty do obrazu filmowego Andrzeja Szczygła - Red Inter Show oraz nagranie drugiego albumu Lamiastrata z nowym perkusistą Marcinem "Muckiem" Krystkiem i basistą Maciejem Przybylskim. Kolejną płytą był zapis koncertowy z RFN i Jarocina '92. W 1994 nagrana została kolejna studyjna płyta Rasizm. 

Kolejne lata działalności zespołu to kolejne nagrania studyjne i kolejne zmiany personalne w zespole. W zespole pojawili się Valdi Moder (gitara) i Marcin Sauter (gitara basowa) w 1995, zamienieni rok później na Przemysława "Burzę" Burzyńskiego (gitara) Bartka Urbaniaka. W 2003 ukazała się płyta Shadow Of The Angel. W 2007 roku ukazał się siódmy album grupy pt. (...)perfecto mundo(...), w listopadzie tego samego roku zespół odbył trasę koncertową promującą wydawnictwo. W 2008 roku zespół zagrał kocert z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. Występ odbył się w Kaliszu

Płyty, albumy

Płyty zespołu CETI. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Oczy Martwych Miast
Premiera: 2020-02-21
Ocena:
Snakes Of Eden
Premiera: 2016-10-07
Ocena:
Ceti plays Metallica
Premiera: 2013-06-10
Ocena:
Ghost Of The Universe
Premiera: 2011-03-22
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja