Zespoły muzyczne

Biografia Bluesmobile historia, o zespole

  • Data założenia: -
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Kraków
  • Gatunek: Blues
Ocena:

To grupa blues-rockowa, obecna na polskiej scenie już od 10 lat, jednak muzycy tej formacji mają dużo dłuższy staż i doświadczenie estradowe. Improwizatorzy - wirtuozi, których prawdziwy kunszt doceniła publiczniość na ich koncertach nie tylko w Polsce!

Gitarzysta zespołu "BLUESMOBILE BAND" - Tadeusz Pocieszyński zaczynał w 1983 roku w Dworku Białoprądnickim w kapeli "THE COOKS". Rok pózniej został z tym zespołem laureatem festiwalu "Rawa Blues". Od roku 1986 Tadeusz Pocieszyński przewodził krakowskiemu zespołowi "MONKEY BUSINESS", z którym koncertował z sukcesami po całej Polsce.

Basista "BLUESMOBILE BAND" - Jacek Chruściński, debiutował 1978 roku w rockowej formacji "TRYTON" i po jazzowej przygodzie w grupie "AXIS" Przemysława Gwoździowskiego, w roku 1985 stanął na czele zespołu "MONKEY BUSINESS". Po przyjęciu propozycji współpracy od grupy "WAWELE" Jana Wojdaka, odszedł z "MONKEY BUSINESS", jednak nie porzucił muzyki bluesowej. Wkrótce obaj panowie spotkali się ponownie - po zawieszeniu działalności "MONKEY BUSINESS", Pocieszyński został gitarzystą w założonym przez Chruścińskiego zespole "CHARMING BEAUTIES".

W tej formacji pojawili się też kolejni dwaj wybitni muzycy - późniejsze filary "BLUESMOBILE BAND":

świetny perkusista Artur Malik - znany z wieloletniej współpracy z grupą "LOMBARD" i zespołem "FUNK de NITE" oraz

pianista - wirtuoz, Adam Niedzielin związany z "FORMACJĄ NIEŻYWYCH SCHABÓW".

Skład uzupełnił w 2000 roku grający na harmonijce ustnej Robert Lenert, kolega jeszcze z czasów "MONKEY BUSINESS".

Po debiutanckiej płycie "LIVE AT KDK" w roku 2002 zespół "BLUESMOBILE BAND" nagrał album "POJEDYNCZY CZŁOWIEK" . Płyta jest zapisem koncertu w studiu S-5 Radia Kraków. W rankingu Blues Top 2002, pisma "Twój Blues" w kategorii "Płyta roku" została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

W tym samym roku grupa "BLUESMOBILE BAND" wystąpiła na głównej scenie festiwalu."Rawa Blues". Muzycy prezentowali swój program również na Festiwalach w Białymstoku, Koninie, Ostrowie Wlkp. a także poza granicami Polski: we Francji, w Niemczech, na Węgrzech i na Ukrainie.

W 2010 roku zespół "BLUESMOBILE BAND"wydał koncertową płytę DVD pt. "DLA PRZYJACIÓŁ"

Od roku 2007 miejsce Roberta Lenerta zajmowali dokooptywowani okazjonalnie wspaniali melodycy: Andrzej Rojek, Jan Gałach czy Michele Cuscito. Natomiast od 2008 roku perkusistą zespołu "BLUESMOBILE BAND" został Wiesław Błażkiewicz.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Bluesmobile. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Live at the KDK
Live at the KDK Bluesmobile
Premiera: 2001
Ocena:
Zobacz również
Konkurs Ziaja