Zespoły muzyczne

Biografia Blade Loki historia, o zespole

  • Data założenia: 1992
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Wrocław
  • Gatunek: Rock
Ocena:
Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.


Zespół zagrał wiele koncertów większych i mniejszych, w małych i dużych miastach, dla 50 i 250 tys. osób w Polsce, Niemczech i Czechach. Od 17-u lat zespół nie uznaje kompromisów muzycznych i jest w tym konsekwentny.

W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy '95. W 1997 roku na składance „Muzyka Przeciwko Rasizmowi" ukazał się utwór BLADYCH pt. "Manifest" a dwa utwory, tj. „Co się stało” i „System” ukazują się na składance w USA. Po kilku latach przerwy w 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta" dla firmy S.P. Records. W 2002 roku ukazuje się album "Psy i Koty", który również zostaje wydany w Czechach i Słowacji. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. „Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski”. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.

W kwietniu 2006 BLADZI nagrali swoją kolejną płytę o tytule „NO PASARAN", która ukazała się nakładem firmy S.P. Records.

Aktualnie zespół ukończył nagranie kolejnego albumu pt.: „Torpedo Los”. Grupa zaprezentowała na ów płycie kilkanaście premierowych piosenek, pełnych ostrego i zarazem melodyjnego ducha. W utworach tych zespół pozostaje wierny swojej stylistyce.

„Torpedo Los” jest ostatnią płytą, na której zaśpiewała dotychczasowa wokalistka BLADYCH LOKÓW Agata Polic. Już podczas trasy koncertowej zadebiutuje w tej roli Agnieszka „Majka” Niemczynowska.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Blade Loki. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Frruuu
Frruuu Blade Loki
Premiera: 2012-09-21
Ocena:
Torpedo los!!!
Torpedo los!!! Blade Loki
Premiera: 2009-05-18
Ocena:
No pasaran
No pasaran Blade Loki
Premiera: 2006
Ocena:
Psy i koty
Psy i koty Blade Loki
Premiera: 2002
Ocena:
Polecamy
Zobacz również