Zespoły muzyczne

Biografia Blade Loki historia, o zespole

  • Data założenia: 1992
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Wrocław
  • Gatunek: Rock
Ocena:
Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.


Zespół zagrał wiele koncertów większych i mniejszych, w małych i dużych miastach, dla 50 i 250 tys. osób w Polsce, Niemczech i Czechach. Od 17-u lat zespół nie uznaje kompromisów muzycznych i jest w tym konsekwentny.

W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy '95. W 1997 roku na składance „Muzyka Przeciwko Rasizmowi" ukazał się utwór BLADYCH pt. "Manifest" a dwa utwory, tj. „Co się stało” i „System” ukazują się na składance w USA. Po kilku latach przerwy w 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta" dla firmy S.P. Records. W 2002 roku ukazuje się album "Psy i Koty", który również zostaje wydany w Czechach i Słowacji. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. „Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski”. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.

W kwietniu 2006 BLADZI nagrali swoją kolejną płytę o tytule „NO PASARAN", która ukazała się nakładem firmy S.P. Records.

Aktualnie zespół ukończył nagranie kolejnego albumu pt.: „Torpedo Los”. Grupa zaprezentowała na ów płycie kilkanaście premierowych piosenek, pełnych ostrego i zarazem melodyjnego ducha. W utworach tych zespół pozostaje wierny swojej stylistyce.

„Torpedo Los” jest ostatnią płytą, na której zaśpiewała dotychczasowa wokalistka BLADYCH LOKÓW Agata Polic. Już podczas trasy koncertowej zadebiutuje w tej roli Agnieszka „Majka” Niemczynowska.

Płyty, albumy

Płyty zespołu Blade Loki. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
Frruuu
Frruuu Blade Loki
Premiera: 2012-09-21
Ocena:
Torpedo los!!!
Torpedo los!!! Blade Loki
Premiera: 2009-05-18
Ocena:
No pasaran
No pasaran Blade Loki
Premiera: 2006
Ocena:
Psy i koty
Psy i koty Blade Loki
Premiera: 2002
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!