Zespoły muzyczne

Biografia Blackpink historia, o zespole

Ocena:

Południowokoreański girlsband, który zadebiutował w 2016 roku pod wytwórnią YG Entertainment. Grupa składa się z czterech członkiń: Jisoo, Jennie, Rosé i Lisy, które pochodzą kolejno z Korei Południowej, Australii i Tajlandii. Zadebiutowały z piosenkami „Boombayah” i „Whistle” wydanymi na ich pierwszym singlu (ang. single album) Square One, który ukazał się 8 sierpnia 2016.

YG Entertainment początkowo ogłosiło utworzenie nowego girlsbandu w 2012 roku publikując serię zdjęć i filmów, pokazujących prawdopodobne członkinie grupy.

Członkinie BLACKPINK zaangażowały się we własne kariery z chwilą ogłoszenia zespołu. Jisoo pojawiła się w wielu filmach komercyjnych, w tym w jednym dla Samsonite RED z aktorem Lee Min-ho, i reklamach Smart Uniform i LG Stylus 2 wraz z boysbandem iKON. Zagrała również w wielu klipach muzycznych z innymi artystami spod YG Entertainment, takimi jak Epik High w „Spoiler” i „Happen Ending”, oraz z Hi Suhyun w „I'm Different”. W 2015 roku zadebiutowała w serialu Producent, przy boku Sandara Park i Kang Seung-yoon. Jennie pojawiła się w teledysku G-Dragona „That XX”, z jego albumu One of a Kind. Rosé wystąpiła w teledysku G-Dragona „Without You”, w którym została wymieniona jako „? of YG New Girl Group”. Lisa była już modelką, reklamowała ubrania linii Nona9on, spod YG Entertainment. Wystąpiła też gościnnie w teledysku Taeyanga, „Ringa Linga”.

Po czterech latach YG Entertainment ujawnił ostateczny skład i nazwę grupy, w dniu 29 czerwca 2016 roku. Nazwa ich zespołu jest połączeniem dwóch przeciwstawnych kolorów, różowego i czarnego. YG wyjaśnia, że „nazwa zespołu sugeruje, że zespół ten ma zarówno ładny wizerunek i talent artysty”. BLACKPINK, składający się z czterech członkiń, to pierwszy girlsband, który zadebiutował pod YG Entertainment, po siedmiu latach. Poinformowano, że zespół nie będzie miał liderki, gdyż członkinie są bliskimi przyjaciółkami.

ip

Płyty, albumy

Płyty zespołu Blackpink. Sprawdzisz tutaj aktualną dyskografię grupy i będziesz zawsze na bieżąco z zapowiedziami i nowościami muzycznymi.
THE ALBUM
THE ALBUM Blackpink
Premiera: 2020-10-14
Ocena:
Zobacz również
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!